11. září: den, kdy Evropa zvítězila nad islámskou invazí

Evropa si 11. a 12. září kromě brutálního džihádistického útoku v USA připomíná i velké vítězství nad džihádem. Je to den, kdy Evropa porazila spojenými silami muslimy u Vídně a zastavila tak na několik staletí islámskou expanzi a genocidu Evropanů.V roce 1683 zvítězila vojska Svaté ligy nad Osmanskou říší u Vídně a zabránila tak expanzi muslimů dál do Evropy.

Ve druhé polovině 17. století se Evropa dostala do vážných problémů. Osmanští Turci využili toho, že byly evropské státy vyčerpané dlouhou a náročnou třicetiletou válkou. Obsadili celý Balkánský poloostrov, více než polovinu Uher a v plánu měli ovládnout Rakousko.

Vídeň v od léta 1683 obléhalo až 138 000 vojáků Kara Mustafa Paši. Hlavní město habsburské monarchie chtěli vyhladovět a pak buď jeho obyvatele přivést k islámské víře, nebo je bez milosti pobít.

Evropské země si naštěstí uvědomily obří riziko a spojily své síly k boji s touto hrozbou. Utvořily Svatou ligu. V ní bojovala vojska habsburské monarchie, několika států Svaté říše římské a Polsko-litevské unie. Dali dohromady armádu, která sice čítala jen 70 tisíc vojáků, ale 11. a 12. září u Vídně proti přesile na hlavu porazila osmanské bojovníky.

11. a 12. září by Evropa měla oslavovat jako vítězný den bitvy u Vídně, kde islámský pokus o rozšíření ,,Domu islámu“ (Dár al-Islám) do Evropy naštěstí nevyšel. Doufejme, že nevyjde ani dnes.
https://www.ivcrn.cz/vitezstvi-nasich-prapredku-11-zari-1683/

 

Obraz Piotra Arendzikowskiego „Husaria“ (2013)

5 komentářů

  1. stredná Európa možno má šancu zachrániť sa pred násilnou islamizáciou a brutálnou afrikanizáciou, ale západná časť je už dávno a definitívne stratená

  2. A potom přišel rok 1993, idioti z jůesej napadli Jugoslávii a díky nim vzniknul islámský stát v Evropě

  3. Máte tam velikou nepřesnost a týká se Habsburků. Oni fakt za vítězstvím nestojí. Zjistěte si to.Obraz šlechtice, díky kterému je stále Evropa Evropou, visí na zámku v Křimicích.

  4. Pane Jane, USA nenapadlo zadnou Jugoslavii. Jedine ze se podarilo zarazit vrazdeni vyprovokovane v Belehrade Arkanem. Vase kecy o „slovanskem Srbsku a Rusku“ si strcte za klobouk …. pametnik Srebrenice!

Komentáře jsou uzavřeny.