Globální pakt o migraci? Napsali jsme ministrovi a poslancům. Přidejte se!

UŽ VE ČTVRTEK ‼ 8.11.2018 JEDNÁ VLÁDA O GLOBÁLNÍM PAKTU O MIGRACI. Píšeme poslancům a ministrovi, přidejte se!

 

Vážený pane ministře,

v příloze si Vám dovoluji zaslat český překlad návrhu tzv. Globálního paktu OSN o imigraci. Jsem hluboce přesvědčen, že tento dokument stojí za opravdu pečlivé, hluboké prostudování – za jednoznačné odmítnutí (rovněž si dovoluji vyjádřit politování, že žádný „oficiální“ překlad tohoto dokumentu, pokud vím, zatím neexistuje – přitom se rozhodně nejedná co do významu o podružné a pro veřejnost nezajímavé téma).

Pane ministře, je nepochybné, že budete vystaven velkému tlaku ze strany mnohých spolustraníků, pestré škály zaručeně nezávislých médií a stoprocentně altruistických neziskových organizací (ano, tohle byla ironie) aktivně lobbujících za to, abychom nešli cestou USA, Maďarska, Rakouska či Chorvatska, abychom se (pokolikáté už za posledních 100 let?) přizpůsobili, sklonili hlavu, nechali si někým cizím diktovat, podle jakých pravidel máme hrát – a to vše ve jménu (údajně) vyššího dobra, přitom jednoznačně v rozporu s legitimními zájmy občanů této země.

ČSSD jsem nikdy nevolil. Vaši stranu ovšem respektuji jako tradiční, naprosto legitimní a velmi potřebnou levicovou alternativu nejen k ODS, ale i dalším pravicovým, či čistě populistickým a „protestním“ stranám. ČSSD tedy nevnímám ani tak jako běžnou partaj, ale spíš jako instituci, kterou tato země opravdu dlouhodobě potřebuje (na rozdíl např. od bezprogramových splácanin typu ANO). Nepatřím tedy ani mezi fanoušky pana premiéra, ale jeho postoj k této věci je (zdá se) rozumný. Pokud nechcete být hrobařem nejstarší demokratické politické strany v české kotlině a moravských úvalech, ba pokud nechcete být značnou částí veřejnosti vnímán jako vlastizrádce, postavte se proti ratifikaci, která má, jak víte, proběhnout v prosinci tohoto roku v marocké Marrákeši.

Prosím, vše pečlivě zvažte. Děkuji.

Český překlad dokumentu: https://www.davinciprague.cz/clanky/globalni-pakt-o-migraci-cesky-preklad/?fbclid=IwAR3R8IUzBOkoaUv1QLlylS6qKeTDk1nlrEH2_szCZajuDnxK8E9Z-9SWP10

 

Vážený pane poslanče,
s krajním znepokojením sleduji dění kolem tzv. Globálního paktu OSN o imigraci, ke kterému by, jak pevně věřím, neměla naše země přistoupit, stejně jak už to s předstihem ohlásily další státy – mj. USA, Maďarsko, Chorvatsko či sousední Rakousko. V příloze si Vám dovoluji zaslat český překlad onoho dokumentu, který jsem nechal takříkajíc „za své“ vyhotovit. Skutečnost, že žádný „oficiální“ překlad dosud, pokud je mi známo, není veřejně k dispozici, mne rovněž velkou důvěrou v čistotu úmyslů osob aktivně lobbujících za ratifikaci, rovněž nenaplňuje.
Ve čtvrtek má dle vyjádření pana premiéra o ratifikaci tohoto dokumentu (který opravdu stojí za přečtení) jednat vláda. Žádám Vás, abyste využil veškerého svého vlivu a váhy svého úřadu a postavil se jasně proti.

Český překlad dokumentu: https://www.davinciprague.cz/clanky/globalni-pakt-o-migraci-cesky-preklad/?fbclid=IwAR3R8IUzBOkoaUv1QLlylS6qKeTDk1nlrEH2_szCZajuDnxK8E9Z-9SWP10

Děkuji.
S pozdravem
Ing. Jiří Barták, České Budějovice

 

E-mail na ministra zahraničí Petříčka (ČSSD):[email protected]

E-maily na všechny poslance a poslankyně ČSSD (o ty teď jde především), prosím pište jim:
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

Kontakty na všechny poslance podle krajů: https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=672

 

Proč odmítnout Globální pakt OSN o migraci?

Globálním paktem otevíráme migrační Pandořinu skříňku.

Je to nezávazné… K ničemu nás to nenutí… Vlastně o nic nejde… Mnoho povyku pro nic… Ano! Přesně tímto a ještě větším bagatelizováním je veřejnosti už hezkých pár týdnů servírována Marrakéšská deklarace, jinak také zvaná Globální pakt pro bezpečnou, řízenou a pravidelnou migraci.

I méně ostražitému čtenáři ale nutně musí v hlavě vyvstávat dotěrná otázka: kdyby tato deklarace skutečně nebyla žádným „velkým dealem“, proč politické elity investují tolik politického kapitálu do toho, aby byla přijata? Jestli vážně o nic nejde, proč se představitelé OSN tak urputně snaží, aby byl pakt uveden v život? Anebo ještě jinak: pokud je ten dokument vážně tak nevinný a nezávazný, jak si vůbec někdo může dělat ambice, že by byl schopen si poradit s takovým problémem, jako je migrace?

Otázky logické, otázky na místě, otázky relevantní. Přesto ale na ně neslyšíme žádnou odpověď. Či přinejmenším žádnou, která by za to stála. Co ale slyšíme, je další uklidňování veřejnosti. Jenže ke klidu moc důvodů není. Dosud totiž ani ten největší obhájce a přítel paktu nezpochybnil samu jeho podstatu. A tou je podpora bezpečné, řízené a legální migrace. Ano, slyšíte dobře! Bezpečná, řízená a legální!!! Jinými slovy – v době, kdy se Evropa potýká s bezprecedentním přílivem migrantů z jihu i z východu, neřeší OSN, jak tento trend zastavit, ale naopak jak celý proces udělat hladším a komfortnějším. Není to pakt o tom, jak migraci zastavit. Ani o tom, jak ji řešit nebo jak jí do budoucna přecházet. Ne! Je to pakt o tom, jak migrujícím masám co nejvíce vyjít vstříc.

A to je ten nejzásadnější negativní rys celé smlouvy, který z podstaty nelze zpochybnit. Paktem se totiž zcela zásadně mění dosavadní vnímání migrace, jako takové! Migrace už nebude nějaká mimořádná událost, související například s válkou a vyspělé státy už nebudou těmi, kdo tuto mimořádnou událost budou muset v zájmu humanity dočasně snášet. Přijetím dohody se z migrace stává permanentní stav, stav bez konce!

Jeho cílem je místo ilegální ustanovit pravidelnou migraci, která bude dále považována za „legální“. Evropské právo má být změněno tak, aby se usnadnil proces příchodu a usídlení migrantů v souladu s jejich kulturou.

 

Komentář převzat ze článku Karoliny Stonjekové pro televizi Prima, infografika: Centrum pro studium politického islámu CSPI.

4 komentáře

 1. Váš Samizdat je veľmi potrebný, nakoľko naši lokaji zločinnej sionistickej zlodejskej medzinárodnej a domácej bandy, za judášsky groš zapredali vlastný ľud a národ i svoju prísahu im súžiť a sústavne klamú a bez jeho legitímneho súhlasu a mandátu uzatvárajú zločinecké pakty. Médiá kúpené rovnakými úbožiakmi, ktorí vedia že končí ich čas sa nerozpakujú klamať a zamlčovať pravdivé informácie o tom čo sa deje na domácej scéne i na medzinárodnej úrovni. Patrí Vám vďaka a moje uznanie lebo je to aj nebezpečné a treba na to okrem charakteru aj kus statočnosti a odvahy.

 2. Príklad za všetky pán Lajčák:
  Vláda naďalej odmieta kvóty a povinné prerozdeľovanie migrantov, deklaroval šéf exekutívy.

  Autor TASR
  včera 12:47
  Bratislava 5. novembra (TASR) – Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) ubezpečuje občanov SR, že Slovensko nijako nemení svoju pozíciu v otázke migrácie. Tvrdí, že vláda pod jeho vedením v žiadnom prípade neurobí nič, čo by mohlo akokoľvek ohroziť či oslabiť bezpečnosť a suverenitu Slovenskej republiky. Uviedol to v reakcii na výzvu hnutia Sme rodina, aby sa členovia kabinetu jasne vyjadrili ku Globálnemu paktu OSN o migrácii, nepodpísali ho a uistili občanov, že Slovensko ani touto formou neprijme žiadnych migrantov.

  „Vláda naďalej odmieta kvóty a povinné prerozdeľovanie migrantov,“ deklaroval šéf exekutívy. Zároveň však ostro odmietol „zneužívanie a bezdôvodné účelové strašenie občanov témou migrácie niektorými opozičnými stranami v rámci prebiehajúcej kampane ku komunálnym voľbám“.

  Kollár povedal, že téma migrácie je stále dôležitá a zlých riešení, ako napríklad povinné kvóty, bolo niekoľko. „Aj dnes hovoríme o tom istom ako v roku 2015. Už to však nie je cez povinné kvóty, ale je to nebezpečná neznáma v podobe globálneho paktu. Hovorí sa o právne nezáväznom dokumente, jeho podpisom nepotvrdzujeme, koľko migrantov prijmeme, ale otvárajú sa pochybnosti, že štáty nebudú viac rozhodovať o tom, kto je a kto nie je legitímny migrant,“ povedal Kollár.

  Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) minulý týždeň okrem iného vyhlásil, že Globálny pakt OSN o migrácii je politický dokument, ktorý členské krajiny do ničoho nenúti a formulovanie migračnej politiky ostáva suverénnym právom každého štátu. Minister preto vyzval na konštruktívnu diskusiu bez dezinformácií. „Môžeme sa o tom dokumente rozprávať, koľko chceme, ale rozprávajme sa o tom, čo v ňom je a čo je jeho zmyslom, a nie nejaké nezmysly, že sa tým zaväzujeme, že prijmeme x migrantov a že im budeme platiť x stoviek eur mesačne. Nič nie je ďalej od pravdy ako takéto bludy, ktoré niektorí ľudia aktívne šíria,“ uviedol Lajčák, podľa ktorého sa v dokumente nepíše, že migrácia je ľudské právo ani to, že nie je rozdiel medzi legálnou a nelegálnou migráciou.

  Proti jeho slovám sa postavila koaličná SNS. Konečný návrh globálneho paktu považujú národniari za „nevyvážený, kontradiktorický dokument, ktorý zavádzaním nových politických mechanizmov, nástrojov a záväzkov vstupuje do integrity suverénnych štátov a závažne oslabuje ich zvrchovanosť v oblasti regulácie a výkonu migračnej politiky“. Oficiálny postoj Slovenska by sa podľa strany mal najprv prerokovať v orgánoch NR SR a na koaličnej rade.

  Na prijatí migračného paktu sa 193 členských štátov OSN dohodlo v septembri 2016. Práce na jeho texte sa začali v apríli 2017. Cieľom 34-stranového dokumentu je pomôcť lepšie organizovať migračné toky a posilniť práva migrantov. Zdôrazňuje sa v ňom nedotknuteľnosť suverenity jednotlivých krajín a ich právo na vlastnú podobu migračnej politiky.

 3. Lajčák je predvolaný pred parlament aby vysvetľoval čo vlastne obhajuje. Nesúhlasia s ním okrem Most-Híd v prevážnej miere všetci. Zrejme by sa ho mali opýtať kto mu dal mandát vystupovať za SR, všetkých občanov, keď Smer-SD má cca 22% sympatizantov, to je podľa prieskumu a vzhľadom ku škandálov tejto podarenej strany to bude určite menej!

Komentáře jsou uzavřeny.