Ivanka Kohoutová: žena, která se odmítla stát obětním beránkem vykonstruované kauzy

„Netolerantní ideologii vyznávají ti, kteří se snaží uštvat člověka, zničit ho profesně i lidsky, v zájmu své ‚pravdy‘,” popisuje mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček důvod ocenění ředitelky Kohoutové vyznamenáním Za zásluhy 1. stupně.
 Na obrázku může být: 1 osoba, směje se, text
Paní ředitelka Střední zdravotnické školy se měla stát obětním beránkem v zastrašující „šátkové kauze“, kterou chtěla česká etnobyznys lobby zase o kus zvětšit území, na kterém operuje, získat další privilegia a přenastavit standardy náboženské neutrality v českém školství.
Paní ředitelka se ale vykonstruované kauze postavila. Mnoho let čelila dehonestaci médií, útokům, úřední šikaně a manipulaci ze strany „mocných“. Proti obyčejné ženě stáli prominenti „lidskoprávní“ mafie – právníci, novináři, etnobyznys organizace i ombudsmanka. Ta vahou své funkce neváhala aktivisticky ovlivňovat vyšetřování, manipulovat s důkazy, zastrašovat a vydírat paní ředitelku. Kdo z nás by to zvládl? Jednostranné angažmá veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové se na více než pět let stalo noční můrou ředitelky Ivanky Kohoutové a podepsalo se na jejím zdraví.

Odvolací soud v úterý 19. 9. 2017 zamítl žalobu somálské dívky na střední zdravotnickou školu kvůli nošení islámského hidžábu a postavil se za právo školy stanovit všem studentům stejné podmínky.

„Podle našeho názoru žalobkyně na užívání šátku jako projevu náboženského přesvědčení na půdě školy, která musí zůstat neutrálním prostředím, právo nemá,“ odůvodnil rozhodnutí předseda senátu Jan Klášterka. „Opakem diskriminace je stejný přístup ke všem. Žalobkyně se vlastně domáhá ochrany své pozitivní diskriminace.“ Přišlo další odvolání právníků z etnobyznys lobby, zastupujících Somálku. Kde je jí konec? Maratón soudních procesů se ale táhne dál.

Policie České republiky vyšetřovala ombudsmanku kvůli podezření ze spáchání přečinu zneužití pravomoci úřední osoby. Došla k závěru, že šetření Veřejného ochránce práv skutečně nebylo provedeno nestranně. Protože ale Veřejného ochránce práv nelze považovat za úřední osobu, tak Šabatová odsouzení unikla. Ředitelka školy Ivanka Kohoutová na ni teď podává žalobu z titulu ochrany osobnosti, přičemž se dožaduje omluvy a finanční satisfakce. Po úřadu Veřejné ochránkyně práv se odškodnění za nesprávný úřední postup a několik let úřední šikany domáhá i Střední zdravotnická škola.
 
Díky neústupnosti paní ředitelky vyplula také na světlo šokující fakta o úředním udělování azylu v této vykonstruované kauze, která byla možná od začátku jen provokací:
„Bez jakýchkoli dokladů a potřebného víza byla zachycena ve 22:55 hodin 9. 12. 2011 příslušníky cizinecké policie v tranzitním prostoru letiště Praha Ruzyně,“ píše se v policejních záznamech. Každý cestující přitom při vstupu na palubu i při jejím opuštění potřebuje doklad totožnosti. Ten tudíž musela dotyčná mít a během letu nebo těsně po příletu jej musela zlikvidovat.
 
*9.12.2011 neznámá osoba přicestovala bez dokladů, 10.12.2011 požádala o ochranu a 13.12.2011 jí bylo úřady uděleno povolení k pobytu až do roku 2021.
 
*Azyl získala i přesto, že nepředložila žádné doklady osvědčující její totožnost ani státní příslušnost, pouze na základě čestného prohlášení o totožnosti a státní příslušnosti. Údaje takto sdělené už nebyly zpětně ověřovány, tedy vlastně nikdo není s to bez pochyb říct, zda jsou údaje pravdivé či nikoli.
 
*Ahmednuur neovládá češtinu. V roce 2013 neovládala pořádně ani angličtinu. Přesto získala osvědčení o zkoušce z rekvalifikačního kurzu, na jejímž základě měla být přijata ke studiu na střední zdravotnické škole.
 
Bylo to celé plánovaná politická provokace, nebo neskutečná drzost kombinovaná s neuvěřitelným šlendriánem úřadů?
Další informace:
 

1 komentář

  1. Paní ředitelce fandím a jsem na ni hrdá. Pokud by bylo potřeba, ráda ji přijdu podpořit.

Komentáře jsou uzavřeny.