Píšeme politikům: vystoupí i Česká republika z Globálního paktu o migraci?

Maďarsko v úterý oficiálně vystoupilo z paktu OSN o migraci.

„Tento dokument je naprosto proti bezpečnostním zájmům Maďarska,” uvedl ministr zahraničí Szijjártó a dodal, že dohoda pro svět představuje hrozbu. „Maďarsko udrží svou pozici a žádná globální organizace to nemůže změnit.“

Co udělá naše vláda? Politici se předhánějí v silných slovech, ale jasně se nevyjádřil žádný. Politici nám tedy dluží odpověď. Zeptáme se! Ať vědí, že sledujeme, co dělají. Napište dotaz svým poslancům a senátorům. Nebo se zeptejte na ministerstvu.

 

Píšeme poslancům:

Tady najdete svého poslance. Napište mu osobní dopis a zeptejte se ho na jeho postoj. V závažné situaci, kdy je západní Evropa zmítána problémy způsobenými masovou imigrací ze zemí třetího světa, máme jako občané právo vědět, jak se vláda zachová, aby naši zemi nezatáhla do stejných problémů. Existuje už rozhodné stanovisko naší vlády k paktu OSN o migraci? Chceme jasné vyjádření, zda podporuje přistoupení k paktu OSN, který mimo jiné považuje migraci za základní lidské právo, nebo, po vzoru Maďarska a USA, chce od tohoto paktu ustoupit.

Ptám se na ministerstvu zahraničí:

 
Ministerstvo zahraničí: [email protected]
Ministerstvo zahraničních věcí
Loretánské nám. 101/5
118 00 Praha 1 – Hradčany

Jaké stanovisko zaujme naše vláda?

Shodu na dalším jednání o přijetí Globálního paktu v červenci schválily všechny členské země OSN s výjimkou Maďarska a USA. Naše vláda v podání ministra Metnara a Andreje Babiše se po stížnostech občanů zmohla pouze na výmluvy, že všechno je jinak, občané tomu nerozumějí a že vlastně podepsali, ale „je to nezávazné“.

„Nezávazná dohoda“ bude oficiálně přijata na ministerské schůzce letos v prosinci v marockém městě Marrákeš. Maďarsko se schůzky v Marrákeši už vůbec nehodlá účastnit a proti paktu chce vystoupit také v případě, že se o něm bude hlasovat na Valném shromáždění OSN.  

Syrští migranti už do Evropy neproudí, ale zato se zvyšuje tlak z Afriky. „Elity natvrdo přiznávají, že hodlají otevřeně samy provádět, řídit a podporovat masové dálkové přesuny ilegálních přistěhovalců a jejich příchod pak zlegalizovat. Nejde tedy o žádné nouzové řešení spontánně vzniklé „uprchlické krize“, jde o cílevědomý plán, jak pomocí uměle vyvolané a řízeně prováděné masové migrace vytvořit novou společnost, nového člověka,“ komentuje Petr Jakl.

Druhá hrozba: zombie Dublinu IV a kvóty

Stejně nesmyslným projektem jako Globální pakt o migraci OSN je také plánovaný pokus o reformu evropského azylového práva Dublin IV. Ten je posledním záchvěvem přerozdělovacího extremismu a zřejmě už naposledy se pokusí vnutit členským zemím EU dávno mrtvou myšlenku trvalého přidělování imigrantů podle kvót.Česká vláda podle premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše neodmítá celou reformu Dublin IV, ale systém kvót ano a udělá vše pro to, abychom nebyli v Evropě v této věci přehlasováni.

„My to skutečně považujeme za prioritu, věnujeme tomu zvýšenou pozornost. Já myslím, že je zbytečné, aby pan kolega Okamura – prostřednictvím pana předsedajícího – tady vlastně strašil naše občany. Protože my nejsme skutečně v trvalém ohrožení. Nejsme. My jsme šestá nejbezpečnější země na světě, kriminalita klesá. A k těm zátarasům? Prosím vás, ty zátarasy tam samozřejmě dala samospráva. … My děláme všechno pro to, aby to, co se stalo, že jsme byli přehlasováni, aby se to nemohlo opakovat. … Já myslím, že my máme jasný plán. My máme jasný plán, jak tomu zabránit, a to je, jednoznačně se soustředit na to, když to bude na pořadu rady ministrů vnitra, aby se nestalo to, co se stalo, abychom nebyli přehlasováni. … Dublin IV. nerovná se povinné kvóty. … velká část návrhu Dublinu je pro členské státy akceptovatelná i přináší to plus. Takže my určitě uděláme všechno proti těm kvótám. “

 

Ovšem silná slova a pak kapitulace, to už tady bylo několikrát. Už jednou jsme v otázce rozdělování imigrantů přehlasováni byli. A byla to česká vláda, kdo „trhnul partu“ a nepřipojil se k žalobě na unijní rozhodnutí.

Nebude na škodu potrápit politiky žádostí, aby nám černé na bílém prozradili svůj postoj a jak hodlají v této věci směřovat vládní politiku. Psát můžete nejen na ministerstvo zahraničí, ale také na ministerstvo vnitra a vašim poslancům a senátorům. Od toho je máme.

 
 

Jak na to?

Můžete buď napsat obyčejný dopis s dotazem na situaci, nebo se zkusit odvolat za zákon o právu na informace č. 106/1999 Sb. a požadovat po úřadu konkrétní dokumenty o rozhodnutí nebo závazném stanovisku ministerstva. Právo na informace garantuje každému Listina základních práv a svobod v čl. 17. 
Žádost o poskytnutí informace se podává ústně nebo písemně, a to i e-mailem. 
Ze žádosti musí být jasné, kterému subjektu je určena (adresát). Pokud chcete konktétní informace k činnosti úřadu, pak uveďte navíc, že se žadatel domáhá poskytnutí informace ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.
Žadatel musí v takové žádosti uvést:
 
  • jméno a příjmení, datum narození,
  • adresu místa trvalého pobytu a případně adresu pro doručení odpovědi.
    (
    pokud se liší od adresy místa trvalého pobytu nebo bydliště. Adresou pro doručování se rozumí také mailová adresa).
Informace:

3 komentáře

  1. Chtěl jsem uveřejnit článek na svém FB. Ozvala ce chybová hláška – „Tato aplikace není ….“ „Požádejte správce…“

  2. Dobrý den, taky se mi při pokusu o sdílení objevilo „Aplikace není nastavena: Tato aplikace je stále v režimu vývoje a nemáte k ní přístup. Zaregistrujte se jako testovací uživatel nebo požádejte správce o oprávnění.“

Komentáře jsou uzavřeny.