PROTESTY: Město Brno si objednalo urážku státní vlajky a křesťanů, brněnský biskup to přešel mlčením

Brno. Angažované představení, kde Ježíš znásilní muslimku a herečka si vytře k…u českou státní vlajkou. Objednalo a platilo Město Brno jako vzkaz svým občanům. Za čtvrt miliónu z vašich daní.

Útoky na homosexuály, muslimy a „menšiny“ hlídá smečka lidskoprávníků, ale ponižovat křesťany, voliče Zemana nebo lidi co nechodí do kavárny? To je přece tak levicově, progresivně cool! Nejděsivější na tom je zjištění, jaké má Brno radní, když něco takového sponzorují. I pro levicové extremisty platí, že jejich svoboda urážet a šířit nenávist končí tam, kde těm ostatním. Zneuctění státního symbolu je porušení zákona, bez diskuse. Zákon č. 352/2001 Sb. § 13. Co ale na diskusi není vůbec je fakt, že ponižování části obyvatel a zneuctění státního symbolu platilo z veřejných peněz město, orgán státní správy. To je naprostá nehoráznost a k tomu nemělo vůbec dojít.

Brněnští občané, politicičeští biskupovéproti uvedení hry za peníze města opakovaně a marně protestovali. Od aktivistické radnice a ředitele Národního divadla Brno Martina Glasera slyšeli jen žvásty o „svobodě“ a urážky do fašistů. Co se dělo dál, už možná víte, možná se z manipulativních článků v médiích nedozvíte. Proběhlo několik různých demonstrací před divadlem, občané vykoupili asi polovinu vstupenek, takže hlediště divadla bylo poloprázdné. Ve chvíli, kdy si herečka začala z přirození vytahovat českou vlajku, zablokovali hlediště pokojným protestem členové spolku Slušní lidé (reportáž, od 8. minuty)

Kardinál Dominik Duka se ostře a jednoznačně postavil za protestující.

„S povděkem vnímám několik tisíc lidí, kteří se v petici postavili proti uvedení blasfemické divadelní hry v Brně. Vítám, že se našli i lidé, kteří se odhodlali k činu, hru napadli u soudu a žádali její odvolání z programu divadla. Nakonec je třeba vidět, že někteří z diváků dali najevo svůj nesouhlas se skandálním obsahem i při samotném představení, byť jim to způsobilo potíže.

Uvedení hry, nadto financované z veřejných rozpočtů, urážející křesťanství, ale i muslimy, nemá nic společného se svobodou uměleckého projevu. Jedná se o obyčejné zneužití svobody, neúctu a bezohlednost k cítění jiných.
Posel Lásky – Ježíš Kristus je tu jako alegorie naší civilizace vykreslen coby násilník – a islám, ve skutečnosti až do 19. století násilně okupující Evropu, ve hře vystupuje jako znásilněná dívka.

Znásilněna je naopak naše společnost, víra ve svobodu a vzájemnou toleranci, protože to co si k víře a náboženství dovoluje dnešní neomarxistická sebranka, to si nedovolila ani totalitní nacistická či komunistická ideologie.

Kdysi jsem podobné „kousky“ označil za hnus (http://blog.aktualne.cz/blogy/dominik-duka.php?itemid=28898) a za svými slovy si stojím, byť jen můj úřad mi brání v užití přiléhavějšího slova.

Brněnský biskup protesty svých věřících ignoroval

Sobotní brněnské kázání komentuje Tomáš Tyl:

Takže, promiňte, tento post bude tvrdý, ale nebudeme si lhát do kapsy, na to už není čas a nejsme malí, ne? Mše svatá v Kostel sv. Maří Magdalény v Brně – celebroval pomocný biskup Pavel Konzbul.

Zlé tušení mě přepadlo při příchodu kněžích, kdy počet ministrantů byl minimální, po kadidle ani čuchu (natož vidu) a biskup přišel bez berly! Aha… takže… eee? Mno… No, to nemohlo dobře dopadnout a řeknu k tomu jen tolik, že postoj Biskupství brněnské je evidentně zcela v rozporu s postojem kardinála Dominik Duka, natož s prohlášením Česká biskupská konference v této věci – viz https://www.cirkev.cz/…/180418biskupove-nesouhlasi-s-divade…

Proč? Protože my v Brně jsme velmi progresivní… Episkopát otce Vojtěcha Cikrleho (nevím, zda je to jeho profil, ale 63 sledujících by odpovídalo – Vojtěch Cikrle) vejde do dějin slovy a) „Buď dobrý, Johne Spartane“, b) „Dost bylo konkurence, biskup je jen jeden a biskupství je na kopečku. Co je pod kopečkem…“, c) „Mlčeti zlato, Bůh VŠEM žehnej“. (všem, nevím, kdo jste Vy…). – Nezlobte se, otče biskupe, ale někdo Vám to už říct musí….

Mno, já dávám všechny tři volby a musím říct, že mne opakovaně drtí, jak se mne např. i věřící Pražáci ptají „A kdo je v Brně biskupem?“. Otče biskupe – je potřeba abyste pozvedl hlas! A protože opět pozvedl hlas jen Dominik Duka a Vy ne, tak jsme se dožadovali, co na to říká náš biskup?! Zachovám mlčení ohledně komunikace, ale poslal jste nám pomocného biskupa Mons. Konzbula, o němž jste při jeho jmenování v roce 2016 fakticky řekl, že má dělat to, co světící biskup dělat nechce.
Ok, já to beru – máte (asi oba) jiný světonázor, já nevím, zda by třeba papež František nechal „umělecky“ ztvárnit Ježíše jako znásilňovače muslimky. Docela dobře vím, že Jan Pavel II. ani Benedikt XVI. by s tím nesouhlasili.

A tak jsme dnes netrpělivě čekali na to, co nám v homilii řekne Otec biskup Pavel Konzbul… Čekali jsme něco o tom, že nemáme mlčet, když uráží našeho Otce, protože je povinností dětí, aby se zastaly svých rodičů!

Dostalo se nám krátké promluvy, kde jste nás, Otče Pavle, odkázal na modlitbu, když nás někdo haní… Promiňte, otče biskupe Pavle, ale to s tou dívkou z Biskupského gymnázia, jak napsala na FB, že „kdo se bojí zpochybňování hodnot, žádné hodnoty nemá“ – to byl žert, že?! Otče biskupe, vždyť – třeba jen láska! Láska je nejkřehčí hodnotou… A když někdo zpochybňuje moji lásku – tak žádnou nemám?! Ale to zdaleka není vše – proč bych se měl bát zpochybňování hodnot?! Já se tváří v tvář postavím každému, kdo zpochybňuje mé hodnoty – ostatně, dělám to den co den a kdyby ne, tak nepíšu primátorovi, že?!
http://pravyprostor.cz/vazeny-pane-primatore-jiz-dale-nemo…/

To jsou floskule hodné genderových oborů – „kdo nesouhlasí s kritikou, bojí se zpochybňování hodnot, protože je nemá“. Jak hluboko jsme klesli… Opakuji: JEŽÍŠ SESTOUPIVŠI Z KŘÍŽE ZNÁSILŇUJE MUSLIMKU: Otče Pavle, kde je v tomto obrazu nějaká hodnota, kdy já se bojím, že ji ztratím?! Ale jestli chcete říct, že Ježíš byl násilný sviňák a ne Boží syn, prosím… to samozřejmě nabourává moje hodnoty. Teda – kdybych byl pomatenec a opravdu věřil tomu, že Ježíš znásilňuje muslimku… (pardon – kohokoliv…). O čem to mluvíte?! Promiňte, ale já sem upřímný, takže – co to plácáte?! Vzchopte se, ve Jménu Ježíše Krista, vzpamatujte se! Oni bijí našeho Pána /tedy pokud jste stále služebník Kristův a já chci věřit, že jste, tak přece i Vašeho Pána/, a Vy citujete slova studentky z BiGy na FB, že se nemáme o naše hodnoty bát, protože když se začnu o něco bát, tak to nemám?! Jak toto můžete říct v homilii?! Bojím se o vše, co pro mne má hodnotu – o čest, o dobré jméno, o vztahy s lidmi, o dodržení příkazů Božích, o svoji autentičnost – i to je hodnota! Bojím se o to právě proto, že to pro mne má hodnotu!!! A o milion univerzálních hodnot jako je rodina, spravedlnost apod. A blik – když se o ně bojím, tak je nemám?! Ale to je hrozivý blábol! A na tom jste DNES postavil své kázání…?! Dnes, kdy Ježíš v podání muslima o cca 300 metrů dál v divadle Husa na provázku za 280 tisíc z veřejného rozpočtu sestoupil z kříže a znásilnil muslimku. A natáčela si to ČT.

Otče biskupe, když jsme spolu s Vámi odříkávali Credo – v jakého Krista tedy máme věřit? V toho, co věřili naši otcové, protože Bůh je jen jeden nebo je najednou nějaký nový, jiný?! Ano, to je relativismus řady progresivistů, že „Frljičem znázorněný Kristus není jejích Kristus“. Jak směšné! Nejsou dva, tři, osmnáct Kristů… Je jen jeden a ten je symbolem dobra, lásky a nenásilí. No, ale Brnu dnes představil Frljič Krista jako násilníka. A promiňte – i když jste měl možnost, Vy jste se proti tomu před plným kostelem (cca 150-200 lidí) neohradil. Vy opravdu věříte, že ti Vaši tzv. „mladí“ si Vás budou vážit, když se nezastanete ani svého Pána? Pardon, ve Skautu jsem nebyl, já byl Jiskra (asi v době, kdy hnědé uhlí ještě kvetlo), ale v přísaze Jisker je psáno „Jiskra mluví pravdu“. Nemůžu za to, promiňte – to komunisti! Tak Vám říkám tu hnusnou pravdu „jako Jiskra jasná“ a je mi moc smutno, protože dnes jsem čekal biskupa, co řekne, že když bili Ježíše, Veronika mu podala roušku a neodvrátila se od něj – a i kdyby ne… My se dnes posmíváme Kristu ruku v ruce s těmi, co na něj plivali na Via Dolorosa?! Aha, tak to jsem asi ve špatné Církvi – teda promiňte, já jsem v té zlé, v Dukově katolické Církvi, co nechce ponižovat Krista… Jste-li jinde, myslím, že byste to měl říct, já dnes od Vás přijímal Svátost a bylo-li to neplatně, rád bych o tom věděl.

Kolikrát bude muset Kristus přijít do Říma, aby si každý uvědomil, že trpěl za všechny A MY HO NESMÍME OPUSTIT! Že MY JSME TĚLO KRISTOVO…?! Quo vadis, domine…?!
https://www.youtube.com/watch?v=27Wmmt5LQT4

Připojuji pár videozáznamů z kostela Kostel sv. Maří Magdalény v Brně z 26.5.2018 a poslední je delší – je to promluva otce biskupa Pavla Konzbula, lepší zvuk jsem žel nevyčaroval…

 

část článku je převzata z https://evasvobodova2.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=664498