Teroristické útoky? Média vytáhla do boje za krásy islámu

To, že „Terorista křičel Allahu akbar“ se už možná v budoucnu nedočtete. Média v reakci na další teroristické útoky vytáhla do boje – za krásy islámu. Česká televize dokonce mává „názorem expertů“, aby bylo jasné, co si má slušný občan myslet, až uslyší na ulici křik Allahu akbar.

Stádnost novinářů v kampani orwellovských rozměrů je zarážející. Alespoň v případě variant tvrzení že nic nesouvisí s ničím a islám je náboženství míru. Od amerických levicově progresivistických New York Times a CNN okamžitě a ve velkém tuhle absurdní převýchovnou masáž nekriticky přebírají jednostranně zaměřená česká média.

Černá je bílá, válka je mír, na všem je přeci trochu pravdy. Změníme téma, soudruzi, změníme význam slov. Co na tom, že teroristé skutečně volají Allahu akbar, tedy „Alláh je větší (než ten váš bůh)“. Co na tom, že tisíckrát zdůvodnili svoje motivy. Nic nesouvisí s ničím, natož pak s islámem. Otočíme se na slovíčkaření a zakryjeme realitu, oprávněnou nedůvěru, džihád, hrozící válku. Pak přidáme oslí můstek – a rázem bude z podezřívavosti a odporu vůči těm, co na veřejnosti vykřiknou „Allahu akbar“ starý dobrý rasismus a islamofobie.

Jaký bude důsledek téhle ufňukaně agresivní apologetiky? Obava zasáhnout proti možnému teroristovi. Přivírání očí při letištních kontrolách. Více mrtvých, více zraněných. Ale bude nás hřát, že „nic nesouvisí s ničím“.

Aspiruje na titul „nejpitomější novinářský počin roku“.

1 komentář

  1. Média jsou poplatná vládnoucí garnituře. Takže za to, co musíme číst, vidět, slyšet může vláda a parlament. Pevně věřím, že se situace změní, jinak nemá cenu chodit k volbám, a sledovat jakákoliv média !

Komentáře jsou uzavřeny.