Jak mám volit? Islamokritický průvodce volbami na poslední chvíli

Propadne můj hlas, když budu volit malou stranu? Koho vybrat? Jak se kroužkuje? Má to smysl? Vezmeme to popořádku:

Má to smysl?

Ano, má. Protože pokud nepůjdete volit vy, ti druzí půjdou. Necháte je rozhodovat o svojí budoucnosti? Vezměme si příklad z Rakouska. Volební účast 80% – pak se dá něco změnit.

Ale koho volit?

Těm co seděli ve vládě už nevěříte a kdoví co se vyklube z těch nových? Je to jako s manželstvím – ideálního partnera nikdo nepotká… vybíráme si toho, s kým máme společné to pro nás důležité. Volebním tématem letošního roku by měla být EU a islámská imigrace.

Proč? Protože co nám bude platná internetová komunikace s úřady nebo nové dálnice, když v naší zemi přestanou platit základní lidská práva a začnou se prosazovat islámská pravidla? K čemu plané sliby o vyšších platech, když poroste kriminalita, když se budete bát pustit děti ven samotné a ženy se budou bát na ulicích?

Politici to moc dobře vědí. Každý politik je najednou proti kvótám – ale zároveň odmítá podniknout jakékoliv konkrétní opatření proti růstu islámské komunity v ČR. Nenechme se tím ošidit. Islamizace bez kvót je stejně špatná jako islamizace s kvótami.

 

Tohle jsou důležité otázky:

Je strana schopná se vymezit proti unijním nesmyslům? Neprosazuje naši závislost na dotacích z EU? Chce abychom platili rozhazování eurozóny v podobě přijetí eura? Chce „evropskou integraci do tvrdého jádra“? Chce ta strana uzavřít hranice? Je ochotná bránit v usazení u nás ilegálním imigrantům? Je ochotná neustupovat politickému islámu a požadavkům na privilegia vydávaná za „náboženská“? Chce propagaci politického islámu omezit nebo dokonce postavit mimo zákon? Hodlá zachovat sekulární charakter naší země a školství? Jde jí o naše občany, nebo o nějakého abstraktního, normovaného „euroobčana“?

Není jeden recept pro všechny. Podívejte se, kdo je pro vás tou správnou stranou! Nebo pošlete do sněmovny konkrétního člověka, kterému věříte. Buďte shovívaví, nemusí jít o sňatek z lásky, stačí sňatek z rozumu: Tady je Volební kalkulačka

Nepropadne můj hlas?

Tohle strašení paralyzuje rozhodování mnoha občanů. Ze strachu, že jejich strana nedosáhne na 5% hranici také spousta lidí nakonec volí úplně jiné strany, než by opravdu chtěli. Ty řeči o nevolení malých stran tak mají nahnat lidi k volení zavedených stran, kterým nějaký průzkum věští víc než 5%.

Otázka: jak moc věříte předvolebním průzkumům? Jak moc věříte tomu, že nejsou koupené nebo jinak ovlivněné? Nenecháváte sebou manipulovat?

Ano, do Poslanecké sněmovny se dostane jen ta strana, která překročí 5%. Ale novým stranám můžete svým hlasem pomoci, i když se nedostanou do Sněmovny! Za váš hlas totiž může strana dostat: 

Příspěvek na úhradu volebních nákladů:

Pokud získají alespoň 1,5 % z celkového počtu platných hlasů, dostanou za každý odevzdaný hlas ze státního rozpočtu 100 Kč.

Příspěvek na činnost:

Pokud získají alespoň 3%, budou dostávat od státu víc než 6 000 000,- Kč ročně na svoji činnost v příštích letech – a kdo ví, třeba to díky tomu v dalších volbách společně dáte! Tak co, jdete do toho?

 

 

Tak kdy?

Volby se konají v pátek 20. října 2017 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 21. října 2017 od 8.00 hodin do 14.00 hodin. Manipulace s hlasy z pátka na sobotu není u voleb do Sněmovny moc pravděpodobná, klidně to tam hoďte v pátek než pojedete na chatu… stejně má být hnusně.

 

Už můžu taky?

Volit má právo každý občan České republiky, který alespoň druhý den voleb dosáhl věku 18 let. Volební komisi se musíte prokázat platným občanským průkazem či cestovním pasem, nenechte ho doma.

 

Doma, nebo na cestách?

Hlasování probíhá ve volebních místnostech podle trvalého bydliště. Ze závažných (zdravotních) důvodů můžete požádat obecní úřad (nebo přímo ve dnech voleb okrskovou volební komisi) o to, abyste mohli hlasovat mimo volební místnost – ale jenom v územním obvodu svého volebního okrsku. V takovém případě k vám volební komise vyšle dva své členy s přenosnou volební schránkou, úřední obálkou a hlasovacími lístky.

Pokud nebydlíte v místě trvalého bydliště, máte už asi voličský průkaz. Nemáte? Teď už to bohužel nestihnete – tak příště! S voličským průkazem můžete volit kde se vám zlíbí. Můžete tak dokonce zajet podpořit svého oblíbeného kandidáta!

Kam mám jít?

Pokud jste dostali do schránky volební lístky, je na nich napsána adresa volebního místa, kde vás už budou čekat. Pokud ale volíte s průkazem mimo svoje trvalé bydliště, berte to jako bojovku 🙂 Zavolejte na obecní úřad, zkuste městské webové stránky, které mívají seznam volebních místností (klíčové slovo: mapa volebních okrsků, seznam volebních místností), zeptejte se někoho příčetného, nebo zkuste místní školu, ty slouží jako volební místo velmi často.

 

Jak?

Do úřední obálky vložíte za plentou JEN JEDEN hlasovací lístek té politické strany, politického hnutí či koalice, pro niž jste se rozhodli hlasovat.

Na hlasovacím lístku můžete ale zakroužkovat čísla až ČTYŘ kandidátů, kterým dáváte přednost před někým, koho ve sněmovně nechcete. Je to účinný způsob jak podpořit nové lidi a odstavit „známé firmy“. Po opuštění prostoru určeného pro úpravu hlasovacích lístků vložíte úřední obálku s hlasovacím lístkem před okrskovou volební komisí do volební schránky.

 

Nemůžu volit v místě svého trvalého bydliště!

Žádný problém, jen si víc jak týden předem obstarejte voličský průkaz. Budete někde cestovat? Tak si ho vyzvedněte na obecním úřadě v trvalém bydlišti osobně než odjedete. V místě trvalého pobytu nežijete? O průkaz si můžete napsat ze svojí datové schránky, pokud máte, nebo obyčejnou poštou – jen si necháte na poště nebo na úřadě ověřit podpis, že žádáte skutečně vy. S voličským průkazem můžete volit kde se vám zlíbí. Můžete tak dokonce zajet podpořit svého oblíbeného kandidáta!

Pokud jste si voličský průkaz nevyřídili předem, na poslední chvíli už to bohužel nestihnete – tak příště!

Přijdete do volební místnosti s voličským průkazem, po prokázání své totožnosti a státního občanství České republiky tento průkaz odevzdáte okrskové volební komisi. Od komise dostanete sadu hlasovacích lístků (pokud volič hlasuje v jiném volebním kraji nebo nemá hlasovací lístky v rámci „svého“ volebního kraje k dispozici) a prázdnou úřední obálku – a můžete volit.

Hodně štěstí. Nám všem.

 

2 komentáře

 1. Не только тебя


  Полностью разделяю Ваше мнение. Мысль отличная, согласен с Вами. скачать fifa 15 через торрент полную версию, fifa 15 русская версия скачать торрент или [url=http://15fifa.ru/]фифа ком[/url] fifa 15 crack 3dm v3
  [url=http://www.astsbyt.ru/index.php?subaction=userinfo&user=sametsymn]тут[/url]
  [url=http://www.kyba.ru/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=117072]тут[/url]
  [url=http://cxpco-a.ru/user/lectioTug/]тут[/url]
  [url=http://znanie-avto.ru/news/detail/2 Result: пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ, пїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ; пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ; пїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ;]тут[/url]

 2. Этот ответ , бесподобен


  Не могу сейчас принять участие в дискуссии – нет свободного времени. Буду свободен – обязательно выскажу своё мнение. fifa 14 season 15 16 скачать, fifa 15 apk скачать и [url=http://15fifa.ru/skachat-kljuchi-fifa-15/33-skachat-fifa-15-crack-kryak-tabletka-klyuch-besplatno.html]скачать кряк для fifa 15[/url] fifa 15 скачать торрент от хаттаба

Komentáře jsou uzavřeny.