Týden svobody projevu v Berkeley: šokovaní studenti opouštějí areál, chystají protesty i psychoterapii

Steve Bannon, Milo Yiannopoulos, Pamela Geller, Ann Coulter, Katie Hopkins a další známí konzervativní komentátoři se chystají od 24. do 27. září na „Free Speech Week“, přednáškové turné o svobodě projevu a jejích současných problémech. Akce se bude konat v Univerzitě Berkeley, která byla v šedesátých letech domovem hnutí svobodného projevu. To však zdejší studenti dovedli až k jeho pravému opaku. Dnes je UC Berkeley nechvalně známá ultralevicovým násilím proti přednášejícím nebo lidem kteří nesdílejí stejné názory a vynucenou politickou korektností, potlačující svobodu projevu.

Viz: USA, Berkeley: Slavný biolog Richard Dawkins má zakázanou přednášku, protože kritizoval islám. Zbijte nácky! Zdivočelý dav se pokusil podpálit univerzitní budovu a lynčovat přednášejícího kvůli politickému názoru, Ultralevice útočí: další nepokoje v Berkeley, tisíce lidí v ulicích, hromadné bitky.

 Program:

  1. “Feminism Awareness Day”– Zkoumání dopadu feminismu na svobodu projevu. Je feminismus dobrý pro svobodu, pro ženy a pro společnost?
  2. “ZUCK 2020” –  Přežije svoboda slova na internetu progresivně-levicovou monokulturu ze Silicon Valley?
  3. „Den islámského míru a tolerance“ – Kompatibilita islámu a západních hodnot. Bude Amerika následovat cestu Evropy k islamizaci? Hosté: Raheem Kassam, Katie Hopkins, Erik Prince, MILO, Pamela Geller a David Horowitz.
  4.  „Mario Savio je mrtvý“ – Přednášky o povaze moderního vysokoškolského vzdělávání. Jsou naše univerzity místem výuky kritického myšlení a plurality názorů, nebo balastu politické korektnosti? (Mario Savio byl v šedetátých letech vůdcem univerzitního hnutí za svobodu slova – paradoxně právě v UC Berkeley).

 

Skupina studentů „Berkeley Patriot“, která pořádá akci, je pod obrovským tlakem. 132 členů fakulty podepsalo petici proti konání „rasistických, sexistických a ofenzivních“ přednášek a vyzvalo k týdennímu bojkotu výuky na univerzitě, aby studenti a zaměstnanci nepřišli k duševní újmě.

„Nemůžeme žádat studenty a zaměstnance, aby si vybrali mezi tím, že riskují svou fyzickou a duševní bezpečnost během návštěvy školy nebo šli do práce v prostředí obtěžování, zastrašování, násilí a militarizované policie!“

Univerzita ruší pronájem sálů a venkovní akce nechce povolovat s odkazem na nemožnost udržet bezpečí účastníků proti útokům protestujících lepších lidí. Pouze STEM fakulta (Faculty of Science, Technology, Engineering & Mathematics) nezrušila pronájem svých prostor a i nadále bude normálně pokračovat v běžné výuce. Jak řekla profesorka chemie Kristie Boeringová: „Moje třída bude pokračovat ve výuce podle plánu. Máme tady práci. Studenti, kteří se nebudou cítit bezpečně, mohou přednášky sledovat online.“

Mezitím levicově uvědomělí studenti mažou nápisy křídou z chodníků a vyhrožují udáním těm, kteří se „zastrašováním křídou“ souhlasí. („queerophobic, xenophobic, sexist violent chalking“) Další už postavili „stady psychické podpory“, kam se mohou uchýlit psychicky zhroucení bojovníci za nesvobodu slova, aby nalezli podporu a souznění v nenávisti vůči zlému, xenofobnímu, menšinofobnímu a nacistickému světu. Pak seberou síly a třeba půjdou zbít účastníky přednášek nebo podpálit budovu, kde se konají. Nebylo by to poprvé. Stejný průběh měly protesty letos v únoru, kdy přednášejícího museli evakuovat v policejním kordonu, nebo v dubnu, kdy stovky studentů násilně demonstrovaly proti demonstraci za svobodu slova v univerzitním campusu v Berkeley, kterou svolali pravicoví aktivisté a podporovatelé Donalda Trumpa.

 

 

http://time.com/4947413/berkeley-free-speech-outdoors-steve-bannon-ann-coulter/

https://milo.yiannopoulos.net/2017/09/uc-berkeley-stem-professors-ignore-faculty-boycott/

https://pamelageller.com/2017/09/berkeleys-war-on-speech.html/

 

 

3 komentáře

  1. I see your blog needs some fresh posts. Writing manually takes a lot of time, but there is tool for this boring task, search for: Wrastain’s tools for content

Komentáře jsou uzavřeny.