Texaský hurikán: jak „burani“ dali lekci liberální Americe

Stovky a stovky malých lodí se sjíždějí na vlecích za auty z celého amerického Jihu – a všechny míří do Houstonu. Skoro všechna auta řídí muži. Používají svůj vlastní majetek, obětují svůj vlastní čas, utrácejí své vlastní peníze a riskují své vlastní životy z jediného důvodu: chtějí pomáhat cizím lidem v zoufalé nouzi.

Tihle všichni stráví několik dalších dní broděním v chladné, špinavé vodě se všemi aligátory a hady co jich v okolí žije. Budou jíst cokoliv dostanou. Budou spát ve špíně a vlhku. Jejich odměnou jsou slzy, objetí a úsměvy od lidí, kterým pomáhají. Večer se spolu s ostatními sesednou, dají si pár piv, promluví o rybaření a ráno zase vstanou před úsvitem a jdou znovu na to. Budou dřít tak dlouho, dokud všichni nebudou zachráněni a v bezpečí.

Většina z nich přijela sama. Většina z nich má obnošené oblečení v army stylu a velká část z nich jsou skutečně veteráni, nebo aspoň lovci a rybáři. Většina z nich jsou nejspíš majitelé zbraní a většina pravděpodobně hlasovala pro Trumpa. Obyčejní Texasané. Pro městské intelektuály burani, vidláci, primitivové, náckové. Jsou to ti, kteří když ve večerním vysílání slyší plky o „mužském privilegiu“ a „ženské rovnoprávnosti“, zvednou se, vypnou televizi a jdou spát.

To jsou ti lidé, které levičáci a libtardi nenávidí, ti, kterým se jen vysmívají.
To jsou ti, kteří přes to všechno zachovávají klid a mlčí. Nestrhávají pomníky, nedemonstrují. Když se stane jakákoliv katastrofa, právě tito muži dělají skutečné hrdinské činy – protože to jsou skuteční muži.

 

Je čas opustit nenávistné stereotypy

Na rozdíl od politicky korektních liberálů většina lidí nevidí život rozdělený do rasových nebo sexistických kategorií. Vidí lidi pomáhající lidem. Spontánní pomoc těchto mužů, kteří utvořili armádu dobrovolných záchranářů, byla fackou pro ty, kdo chtějí vidět jen „toxickou maskulinitu“, mužský šovinismus. Existuje mnoho příležitostí, a to nejen v případě katastrof, kdy jsou chlapácké reakce dobré, ne-li život zachraňující.

Reportáž New York Times ukázala lodě záchranářů s namalovanými obrázky texaských vlajek a nahotinek. Muži byli nevyspalí, hladoví a ozbrojení. Kouřili cigarety. Mluvili sprostě. Dnešní feministky by z nich dostaly alergický záchvat. Pro lidi z Texasu jsou však právě oni hrdinové.

A ti chytřejší z amerických liberálů přiznávají, že to se šikanou „bílého heterosexuálního muže“ poněkud přehnali: „Je to pro nás všechny cenné ponaučení. Naše kultura potřebuje více Texasu a méně politické korektnosti.“

 

„The heroism shown by ordinary Texans has been a great antidote to the prejudices expressed by well-off liberals towards ‘deplorable’ Americans. The politically correct view is that white folks are irredeemably racist, and the country is inescapably divided by race, yet the images from Houston told a different story.“  Sean Collins, Spike

 

Upraveno podle:

By ?:Let this sink in for a minute…..Hundreds and hundreds of small boats pulled by countless pickups and SUVs from…

Posted by Steve Reichert on Friday, September 1, 2017

překlad Jaroslav Darksome

http://www.spiked-online.com/newsite/article/we-need-more-texas-attitude-and-less-pc/20275#.WalStD5JYdV

http://zpravy.idnes.cz/texas-hurikan-harvey-zaplavy-djh-/zahranicni.aspx?c=A170827_080121_zahranicni_amu

17 komentářů

 1. mno…ja si myslim, ze v tomto pripade by melo byt uplne jedno jestli ste, jak pisete „texasky buran“ nebo levicovy libtard…myslim, ze to, o cem tady pisete, by melo jit uplne stranou…at ste ten nebo ony, myslim, si ze normalni je pomoci…preci se nejedna o zadnou politiku, ale priprodni zkazu…

 2. Ano, přesně. Ale právě to celé roky američtí „liberálové“ nedělali. A některým začíná konečně docházet, že to přepískli.

 3. Ten nenávistný libtardí stereotyp je tématem článku – a přesně o tom, že ho ti chytřejší liberálové opouštějí, je závěr, pocházející ze Spike. Americká společnost je brutálně stereotypizovaná a to jak se s tím popere, je nejdůležitější zápas její současné existence. A ohlas článku ukazuje, že spousta lidí to vnímá stejně – v orwellovském kontextu safe spaces, aktivistické šikany, obviňování z rasismu, sexismu, utoků na univerzitní přednášející a bourání pamatniků.

  Těší mě, že našim mladým bolševikům článek tak vadí.

 4. Hmm, nevím, kde to autor bere – „To jsou ti lidé, které levičáci a libtardi nenávidí“, ale ani já ani spousta dalších liberálů, které znám (a je jich dost), nikoho nenávidí. Pokud chcce autor mluvit o nenávisti, měl by se poněkud podrobněji seznámit se skutečnou situací v USA, spíše než sám propagovat sterreotypy, které ani nejsou pravdivé.

 5. Jitko, Vy nejste liberál,ale nenávistný globalizační sluníčkář,který žene naši zem do neštěstí.Doufám,že máte děti a hlavně dcery.

 6. Vsechna cest tem, co pomahaji, ale ten clanek je jak z Rudeho Prava… A je to jeden velky pokrytecky plk: „Je čas opustit nenávistné stereotypy“, ale drsne se pritom opira o jine stereotypy „levičáci a libtardi, politicky korektní liberálove“

 7. Článek je přesný. Liberálové (u nás banda havlofašistů) a jejich různé party sluníček jsou jen vyhulení diletanti, kteří se cítí jako nějaká „elita“ té jejich globalizované „multikulturní společnosti“, která ovšem nemá v reálném světě budoucnost.

 8. Jediný systém přímé pomoci, kde 100% pomoci dojde až do cíle a kde do 5 minut může každý systémově požádat širokou věřejnost o pomoc v nouzi, z mobilu, odkudkoliv ze světa. irozvoj.cz (YeahCoach)

 9. „Je čas opustit nenávistné stereotypy“ rekl autor a hned na to s uzitim hromady stereotypu opsal jakesi „liberaly“, ktere vsechny hodil do jednoho pytle, ackoli jim sam vycita rozdelovani lidi do kategorii.
  Ty si asi moc nevidis do huby, co? 🙂

 10. Autor clanku zapomel ukazat i fotky cernych a hnedych, muzu i zen, kteri pomahali jak svym, tak bilym.

 11. Kuwa a ze to ti hombres musi vubec tak provizorne resit kdyz si teda zvolili toho trampa…nak jim tam nefungujou slozky civilni ochrany a autorovi clanku jaksi nedochazi,ze momentalne tomu sefuje prave jeho idol Donny…tak kde udelali soudruzi z Texasu chybu?

 12. Autore. Nějak vám to nevychází. V Houstonu vyhrála Clinton s 54%. Na základě čeho se domníváte, že pouze voliči Trumpa zachraňovali?

Komentáře jsou uzavřeny.