Výsledky voleb v Nizozemsku – a co na to česká média?

 

Výsledky holandských voleb už můžeme odhadovat, stejně jako hodnotit reakce českých politických komentátorů. Krátce před 5:00 SEČ byly spočítány hlasy v 366 z 388 volebních okrsků. Data jsou průběžně doplňována, nejnovější stav můžete sledovat zde: https://lfverkiezingen.appspot.com/nos/widget/main.html

Tak jak to SKUTEČNĚ dopadlo?

Wilders posílil o 5 křesel v Parlamentu, jeho PVV je druhou nejsilnější stranou v zemi, na vítězství to ale nestačilo.

Vítězné lidovce premiéra Rutteho (VVD) posunul „Wilders effect“ k ostrému vymezení proti požadavkům turecké menšiny. Díky svému největšímu konkurentovi musela převzít část jeho razantnosti i témat a posunout se směrem doprava. Doufejme že jim to vydrží.

Obě dosud nejsilnější strany (Rutteho VVD i sociální domokracie PvdA) výrazně ztratily, vítací sociální demokracie úplně fatálně z 38 na pouhých 9 křesel. Něco podobného možná zažije v říjnových volbách i Sobotkova ČSSD.

Špatné zprávy:

Posílili migrofanatici „Zelené levice“ ze 4 na 14 poslanců. Posílila i strana holandských muslimských imigrantů „Denk„, která požaduje zákaz pojmu imigrant a všechny kolem obviňuje z rasismu. Obě volili na Erdoganovo doporučení místní Turci… Ta situace dost připomíná predválečnou stranu Henleinovců. Účelová, zahraničním vlivem umocněná popularita. 

Extrémistická islamistická strana DENK získala v Amsterdamu dokonce 7,5 procenta. Tohle ale komentátory a politology nevzrušuje.

Evropa si svým ustupováním z vlastních hodnot na úkor nepřizpůsobivých menšin vytvořila obrovský problém. My, země dříve izolovaného východního bloku, máme dnes obrovskou výhodu imunity vůči absurdní multikulti politice a orwellovským diktaturám, kterou bychom měli využít.

 

Perličky z českých médií:

Největší trapas se stal ČT24, reportér Vostal si výsledky voleb zcela vymyslel, nebo prezentoval ty minulé a radostně sděloval, že xenofob a populista utrpěl porážku a skončil „až třetí“.  Během pár minut byl samozřejmě hoax uveden na pravou míru. Ale že je přání otcem myšlenky i leckde jinde ukazuje titulek z dílny „zpravodajství seznam.cz“. Pokud se druhému místu ve volbách, nárůstu voličů a posílení o pět křesel v Parlamentu říká „jasná porážka“, chci takhle prohrávat pokaždé…

 

 

Zatím nějvětšího úletu, který těžko kdo překoná, se dopustil komentátor iDNES Thomas Kulidakis. V demagogickém článku ve stylu normalizačního Rudého Práva se kromě jiného škodolibě raduje, že je Wilders za léta poukazování na nebezpečí islamizace terčem islámských fanatiků a musí žít pod permanentní ochranou!

Připomínám, že zrovna Holandsko má ve vraždách nepohodlných kritiků islámu „tradici“ – rukou muslimského vraha marockého původu byl roku 2004 zavražděn režisér Theo van Gogh kvůli filmu Podvolení a roku 2002 multikulti fanatik ubodal politika Pima Fortuyna. Tohle opravdu není legrace a Kulidakis sice možná vystudoval mezinárodní vztahy a politologii a pracoval v Evropské komisi, ale úroveň nemá. Překročil nejen hranici vkusu, ale i elementárního slušného vychování.

https://lfverkiezingen.appspot.com/nos/widget/main.html

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/volby-v-nizozemsku-vyhral-premier-rutte-wilders-je-druhy/1460584