V Toulouse byly z náboženské nenávisti zavražděny tři děti a učitel – 19.3.2012

Před pěti lety byly v nedělní škole v Toulouse zavražděny tři malé děti a jejich učitel. Zločin z náboženské nenávisti spáchal fanatický muslim Mohammed Merah. Prvního března zastřelil vojáka v Toulouse, 15. března za pokřiku Allahu Akbar zavraždil v nákupním centru v Montauban dva uniformované vojáky a jednoho vážně zranil. Devatenáctého si vyjel s puškou do Toulouse před nedělní náboženskou školu. Počkal si, až se otevřou dveře a začal pálit na malé děti. Vraždění natáčel na kameru GoPro. K nahrávce přidal islámské verše z Koránu, vyzývající k džihádu a odeslal arabské zpravodajské agentuře Al Džazíra, aby se pochlubil. Tři dny po vraždění v Toulouse byl dopaden a zastřelen. 

Zločin z nenávisti

Vrah byl kriminálník a byl sledován jako islámský radikál. Několikrát podnikl cestu do Afghánistánu a Pákistánu. Cvičil se s pákistánskými bojovníky Tálibánu a byl poslán do jihozápadního Afghánistánu, aby bojoval proti silám NATO. Pak se vrátil. „Domácí bezpečnostní služba monitoruje hodně lidí, kteří jsou zapojeni v islámském radikalismu. Ale jen vyjadřovat myšlenky nestačí, aby mohl být někdo předveden před spravedlnost.“ Malému chlapci ze sousedství ukazoval záznamy z Afghánistánu, na kterých islamisté řezali hlavy „nevěřícím“. Policie Meraha prý tenkrát vyslechla, ale nic neudělala.

Po vraždách prohlásil, že nesnáší Francii kvůli zákazu burek, že „Židé zabili naše bratry a sestry v Palestině“ a že vraždami hodlá „obhájit čest islámu“. Policejnímu vyjednavači oznámil, že jedná v pověření Al-Kajdy.  Neprojevil žádnou lítost, jedině nad tím, že nezabil víc lidí. V automobilu Merahova bratra Abdela Kadíra policie našla výbušniny. Už dříve ho spolu s jejich matkou vzala do vazby.

LeMonde píše: Podle staršího bratra byli v rodině odmala vychováváni k náboženské nenávisti a antisemitismu. Jejich matka jim, tak jako jiné muslimské matky ve Francii, vštěpovala že se narodili proto, aby nenáviděli Židy. Merahova sestra Souad během vyšetřování řekla: „Jsem hrdá na svého bratra. Bojoval až do konce … nenávidím Židy a všchny, kdo masakrují muslimy.“ Nevlastní Merahův bratr se přidal k Islámskému státu a je jedním z katů, kteří na videích vraždili bezmocné zajatce.

Výmluvy, fráze a… nic

Poté, co byl Merah identifikován, amaterský vykladač islámu, tehdejší prezident Sarkozy ihned uvedl, že „islámská víra nemá nic společného s šílenou motivací tohoto muže“. Mainstreamová média se mohla přetrhnout, aby vylíčila vraždy jako nepochopitelný čin psychicky nemocného, zradikalizovaného osamělého ubožáka. „Nikdo nechápe, jak jenom mohl… měl tvář anděla… náhlá radikalizace“.

Na všechny pády byl skloňován antisemitismus, to je politicky korektní, ovšem to, že jeho hlavními původci jsou ve Francii muslimové, už se dál příliš neřešilo. Novinář Paul Sheehan obvinil progresivisty z úporné snahy „oddělit násilí od islámu“. Ti, kdo upozorňovali na nebezpečí islámského radikalismu mezi běžnými muslimy byli dehonestováni jako xenofobové a rasisté. „Terorismus nás nesmí rozdělit“.

Během vyšetřování se potvrdilo, že Merah nebyl žádný pomatený jedinec. Kromě výletů do Středního východu a Afghánistánu provedl více než 1800 hovorů na více než 180 kontaktů ve dvaceti různých zemích. Měl kontakty v zemích jako Maroko, Británie, Španělsko, Pobřeží slonoviny, Keňa, Chorvatsko, Rumunsko, Bolívie, Thajsko, Rusko, Kazachstán, Laos, Taiwan, Turecko , Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Izrael. Zcela nepochybně byl součástí teroristické sítě.

Řešení problému začíná jeho pojmenováním. Dá se říci, že v tomto neudělala Francie pro své občany téměř nic. Ostudné pokrytectví a pohrdání životy obětí ve prospěch ochrany „práv“ islámských agresorů vedlo ve Francii ke zhoršení bezpečnostní situace, k dalším atentátům a ke stovkám obětí na životech.

Viníci jsou zřejmí. Vzpomeňte a nezapomínejte.

P.S.: Čtvrt roku po masakru v Toulouse odvysílala televize TF1 poslední rozhovor mezi Mohammedem Merahem a policisty. Řekl jim: „Miluji smrt tak, jako vy milujete život.“


http://www.lemonde.fr/societe/article/2012/11/12/abdelghani-merah-a-piege-sa-s-ur-pour-denoncer-l-antisemitisme-de-sa-famille_1789463_3224.html

http://www.haaretz.com/world-news/report-toulouse-gunman-mohamed-merah-was-not-a-lone-wolf-1.460381

http://zpravy.idnes.cz/policie-dopadla-strelce-z-toulouse-dui-/zahranicni.aspx?c=A120322_113304_zahranicni_ipl

http://zpravy.idnes.cz/strelec-z-toulouse-mel-tvar-archandela-dya-/zahranicni.aspx?c=A120322_053954_zahranicni_aha

https://en.wikipedia.org/wiki/Toulouse_and_Montauban_shootings

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zide-z-francie-utikaji-do-izraele-nejen-kvuli-toulouse/r~i:article:738333/?redirected=1489940413