Kniha Ayaan Hirsi Ali: Rebelka – Odvrácená strana islámu

Ayaan Hirsi Ali, founder of AHA Foundation, speaks during the St. Gallen symposium in St. Gallen, Switzerland, on Thursday, May 12, 2011. UBS AG Chief Executive Officer Oswald Gruebel said stricter capital requirements for banks and fiscal austerity will hurt economic growth in developed economies in the next 10 years. Photographer: Gianluca Colla/Bloomberg via Getty Images

„Tolerance k netoleranci je zbabělost.“

Jaké je žít s vědomím, že nad vámi někdo vynesl rozsudek smrti? Že jste „další na řadě“? Ayaan Hirsí Alí ví dobře, jaké je bojovat se všudypřítomnými obavami o život. A to přesto, že nežije v daleké arabské zemi, ale přímo uprostřed západní Evropy, v kraji s dlouhou demokratickou tradicí, kde každý má zaručenou svobodu projevu. Nebo skoro každý?

Zde si můžete objednat knihu v českém jazyce: https://www.kosmas.cz/knihy/214926/rebelka/

Její kniha je pohledem do islámské společnosti ZEVNITŘ. A není to pohled, který by byl pro multikulturalisty radostný. Zároveň je velmi nesmlouvavým líčením politicky korektní západní společnosti, která díky tomu, že lže sama sobě, nahrává agresorům a ubližuje obětem. A samozřejmě – není to jen o politice a boji, nechybí velmi silný osobní příběh s mnoha drsnými zápletkami.

„Nikdy mne nepřestane fascinovat skutečnost, že nemuslimové kteří se považují za liberály – včetně feministek a obhájců práv homosexuálů – se dají tak snadno přesvědčit k tomu, aby se postavili na stranu islamistů, proti muslimským i nemuslimským kritikům… Nemohu nemyslet na kontrast mezi tímto mlčením a kampaní za ukončení apartheidu, která počátkem šedesátých let sjednotila bělochy a černochy na celém světě. … Dnes máme nový a ještě násilnější systém apartheidu v radikálním islámu, kde jsou lidé terčem násilností. Ne kvůli barvě pleti, ale kvůli pohlaví, sexuální orientaci, náboženství a mezi samotnými muslimy i kvůli formě osobní víry.“

„V některých okamžicích se mlčení stává spoluviníkem nespravedlnosti.“

Bojovnice a ex-muslimská feministka Ayaan Hirsí Alí (1969), řídící se srdcem a selským rozumem, byla v roce 2005 vyhlášena časopisem Foreign Policy  46. nejvlivnějším intelektuálem světa a časopis Time ji ten samý rok zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa.

Jedna z nejznámějších exmuslimek a kritiček islámu se narodila v Somálsku. Měla možnost poznat islám a sledovat bující islámský fundamentalismus v rodném Somálsku, v Saúdské Arábii a v Keni, kde žila s rodinou.

Před islámem prchla do Holandska. Vystudovala na univerzitě politologii a začala se věnovat osvětě a bourání mýtů o „náboženství míru“. Byla dokonce zvolena do parlamentu. Spolu s Theo van Goghem  je autorkou prvního filmu, kriticky ukazující porušování lidských práv a nebezpečí islámu – „Submission – Podvolení“. Poté co byl Theo zavražděn „pobouřeným muslimem“, začala být její neústupnost a trvání na svobodě slova pro holandské politiky nepohodlná. Nakonec byla „odstraněna“ do USA. Od té doby žije pod policejní ochranou.

V rámci své „osvětové činnosti“ v USA spolupracuje s americkými republikány proti regresivní levici a politice politické korektnosti. Je trnem v oku islámským lobbistickým organizacím (CAIR) i levicovým „liberálům“. Zastrašují pořadatele jejích přednášek, obviňují ji z „šíření nenávisti“. Prohlásila: „Chci se dostat do každé muslimské komunity a podporovat myšlenku, že muži a ženy by měli být rovnoprávní. Je to těžký boj a proto je můj život v ohrožení“. 

Zde si můžete objednat knihu v českém jazyce: https://www.kosmas.cz/knihy/214926/rebelka/