Zbijte nácky! Zdivočelý dav se pokusil podpálit univerzitní budovu a lynčovat přednášejícího kvůli politickému názoru

Berkeley, Kalifornie: přednáška pravicového komentátora a redaktora protrumpovského portálu Breitbart Milo Yiannopoulose musela být zrušena a přednášející evakuován, poté, co budovu univerzity v Berkeley obklíčil organizovaný dav asi 1500 „obránců demokracie“ s transparenty „Tohle je válka“ nebo „Bijte nácky“. Šlo převážně o levicové studenty místní univerzity. Demonstrovali údajně proti rasismu, násilí a za demokracii. Účastníky přednášek zbili a napadali pepřovým sprejem. Poté co dav zaútočil na budovu i na policii tyčemi, kameny a zápalnými lahvemi, byl prostor evakuován. Je ironií osudu, že takto se chovají studenti univerzity, která se v sedmdesátých letech proslavila hnutím za svobodu slova!

 

 

Univerzita se distancovala od násilí, samotná demonstrace studentů proti „iritující“ přednášce jí připadala v pořádku: „UC Berkeley odsuzuje co nejdůrazněji činy jednotlivců, kteří vtrhli do areálu, infiltrovali dav pokojných studentů a používali násilné taktiky k ukončení události“.

Donald Trump událost komentoval: Pokud se na univerzitě v Berkeley nepovoluje svoboda slova a útočí se na nevinné lidi s odlišnými názory – co takhle „už žádné státní dotace?“

Fašisté budoucnosti budou sami sebe nazývat antifašisty. (Winston Churchill)

http://www.breitbart.com/milo/2017/02/01/protesters-gather-uc-berkeley-milo-show-police-helicopters-appear/

http://edition.cnn.com/2017/02/01/us/milo-yiannopoulos-berkeley/