Debata HateFree Culture: Jak cool je být gay v islámu?

Ve středu 8. února proběhne u příležitosti návštěvy Ludovica Mohameda Zaheda, gay imáma a zakladatele LGBT friendly mešity v Paříži, debata s názvem Homosexualita a náboženství. Spoluorganizátorem je státní instituce, proslavená relativizací „laskavé šaríji“ HateFree Culture, moderovat bude její duchovní vůdce Lukáš Houdek. Ten v posledním rozhovoru pro ČRo prohlásil, že bojuje za práva muslimů a za práva homosexuálů zároveň a že mu nevadí být jako gay zabit podle islámských pravidel. Přijďte se zeptat, jak se na pokusy o smiřování homosexuality s islámem dívají islámské autority a islám, pro který je každá „inovace“ rouháním…  Od 19:00 v pražském Goethe Institutu.

Dan Moravec: Několikrát jsem se setkal s tím, že vy jako Hate Free podporujete jak gaye, tak i muslimy….

Lukáš Houdek: Mně právě přijde, že je to úplně naopak, že je to úplně logický. Mně když někdo říká, že jsem se úplně zbláznil a že by mě měli zavřít do blázince, protože by mě v Iráku pověsili na jeřáb, tak mně právě přijde, že to je hrozně logický, bejt gay a řekněme bojovat za ty práva muslimů, prostě jako práva kohokoliv, protože já sám vím, jaký je bejt ostrakizovanej a proto jako je mojí úlohou se co nejvíc zasadit o to, aby tak další lidi nebyli, jenom proto, že patří k nějaký skupině a je to vlastně úplně jedno.

Dan Moravec:[Co když] ta skupina převládne a pak vás tady shodí z jeřábu?

Lukáš Houdek:tak ať… (smích)

Zdroj: http://viklicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=583261

 

Z anotace akce: Jaký vztah mají křesťanství, judaismus a islám k homosexualitě a odlišné pohlavní identitě ve skutečnosti? Co přesně stojí ve svatých knihách? Může být člověk gayem nebo lesbou a současně praktikující věřící? Na tyto i jiné otázky budou hledat odpovědi: Ludovic Mohamed Zahed – vyoutovaný imám, zakladatel pařížské mešity otevřené lidem s rozličnou sexuální orientací a podporovatel feministických snah v islámu, Jaroslav Lorman – jáhen katolické církve a teologický etik, Sylvie Wittman – bývalá místopředsedkyně Federace židovských obcí a zakladatelka časopisu Maskil. Moderuje Lukáš Houdek. Vstup zdarma.

http://www.hatefree.cz/blo/aktuality/1948-homosexualita-nabozenstvi-praha