Albrightová se hodlá na protest proti Trumpovi přihlásit k islámu

USA zachvátila trumpofobní hysterie. Bývalá ministryně zahraničí Spojených států Madeleine Albright sice nejspíš nekonvertuje, ale „je připravena se registrovat jako muslimka na znamení solidarity“, protože USA „musí zůstat otevřené lidem všech vyznání“.

Proč?

To vše kvůli Trumpovu rozhodnutí nepřijímat imigranty že zemí známých vývozem islámských džihádistů a šířícím se pověstem o zavádění vládního „registru muslimů“, do kterého by byli zapsáni i muslimové s americkým občanstvím.

Donald Trump ve skutečnosti plánuje zastavit přijímání imigrantů ze zemí vyhodnocených jako rizikové – víza se nebudou vydávat imigrantům ze Sýrie, Iránu, Iráku, Jemenu, Libye, Somálska a Súdánu. Zákaz bude dočasný, minimálně na čtyři měsíce. Výjimku při udělování víz i azylů údajně dostanou křesťané prchající před útiskem z převážně muslimských zemí. 

Připravovaný exekutivní příkaz prezidenta Donalda Trumpa obsahuje plán vybudování záchytných bezpečných zón pro civilisty v Sýrii a okolních zemích.

———————-

„Myslím, že Evropa udělala obrovskou chybu tím, že tyto miliony lidí nechala přijít do Německa a mnoha dalších zemí,“ řekl. 

———————-

„Ministru zahraničí se ukládá, aby ve spolupráci s ministrem obrany během 90 dnů od data vydání tohoto příkazu vypracoval plán na zřízení bezpečných zón v Sýrii a okolním regionu, v nichž mohou Syřané zbaveni domova čekat na trvalé usídlení, například na repatriaci či usazení v třetí zemi,“ citovala agentura Reuters z návrhu příkazu.

Podle návrhu se má také zastavit financování jakékoli organizace, včetně OSN, která má plné členství Palestiny, podporuje financování interrupcí, obchází sankční režim vůči Íránu a KLDR, nebo je „pod kontrolou nebo pod podstatným vlivem jakéhokoli státu, který sponzoruje terorismus“, která potlačuje práva menšin nebo systematicky porušuje jiná lidská práva. Zbylá finanční podpora mezinárodních organizací se má celkově snížit o nejméně 40 procent.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/trump-usa-prezident-migrace-syrie-zed-na-hranici-s-mexikem-pnq-/zahranicni.aspx?c=A170125_061222_zahranicni_och

https://twitter.com/madeleine

http://www.reuters.com/article/us-usa-trump-syria-zone-idUSKBN15A0EO?il=0

http://www.reuters.com/article/us-usa-trump-immigration-exclusive-idUSKBN1582XQ