Samizdat č. 24 – 12. 10. 2016

Terorista ze Saské Kamenice prošel bezpečnostní prověrkou a dostal azyl. Íránská spisovatelka: za povídku na šest let do vězení. Německo přiznává existenci NO-GO zón. Před státem se ukrývá až půl miliónu ilegálních imigrantů. Palestinci použili humanitární sbírky pro financování terorismu. Migrační krize je setrvalý a léta neřešený stav pod dohledem EU.

Samizdat k vytištění – stahujte, sdílejte, tiskněte: 12. 10. 2016

Íránská spisovatelka: za povídku na šest let do vězení

iraniraeeÍránská spisovatelka a aktivistka Golrokh Ebrahimi Eraeeová jde na šest let do vězení za napsání fiktivního příběhu o dívce, která po zhlédnutí filmu o ukamenování neprávem odsouzené ženy spálila Korán. Autorka svůj příběh nikdy nepublikovala, byl jí zabaven při domovní prohlídce. Byla odsouzena za „urážku islámské posvátnosti“ a „šíření propagandy proti systému.“ Její manžel Arash je odsouzen na 15 let za „šíření propagandy proti systému“. Svévolné zatýkání a zadržování vězňů svědomí je v Íránu běžné. Od roku 2009 bylo zatčeno za své názory nejméně 6000 lidí.

http://www.independent.co.uk/news/iran-amnesty-international-human-rights-stoning-sentence-evin-prison-golrokh-ebrahimi-iraee-a7348836.html

Terorista ze Saské Kamenice prošel bezpečnostní prověrkou a dostal azyl

Ve městě Chemnitz/Saská Kamenice, 50 km od českých hranic, připravoval dvaadvacetiletý syrský azylant-džihádista bombový útok. Muž přišel před několika měsíci jako uprchlík, prošel bezpečnostními prověrkami a dostal azyl. K zadržení teroristy přispěli jeho krajané. Případ je dalším důkazem, že se nemůžeme spoléhat na to, že bezpečnostní prověrky odhalí teroristy mezi uprchlíky. A to ani v případě imigrantů, přidělených kvótami EU.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/417283-syran-ktery-planoval-teror-v-nemecku-loni-prosel-bezpecnostni-proverkou.html

Zpráva EU prozrazuje: tzv. migrační krize je setrvalý a léta neřešený stav pod dohledem EU

Minimálně od roku 2009 EU nečinně přihlíží nárůstu ilegální imigrace do Evropy, stále stejné jsou i země, odkud imigranti přicházejí: Sýrie, Eritrea, Somálsko, Afghánistán a Pákistán, Alžírsko a Maroko, země západního Balkánu,  Ukrajina. Nemění se ani místa, kudy nelegální přistěhovalci do EU bez problémů vstupují: „V období listopad 2013–únor 2014 bylo nejvíce osob zadrženo v Itálii, Řecku, Maďarsku, Španělsku a Bulharsku.“ Množství ilegálních imigrantů raketově rostlo, nárůst během roku 2013 byl až 61 násobný. Jaká opatření Evropská komise v letech 2013 – 2014 učinila? Konstatovala, že je třeba situaci sledovat pro eventuální řešení a připravila „doporučení“. Už tehdy podepsala dohodu s Tureckem o navracení nelegálních přistěhovalců a „zahájila dialog o liberalizaci vízového režimu“. Jedná se tedy o neschopnost, nebo záměr?

http://www.ceska-justice.cz/2016/10/komise-leta-scita-statisice-nelegalnich-migrantu-recko-a-madarsko-setrila-za-jejich-nevpousteni-do-eu/

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/?uri=celex:52014DC0292

Rekruti Islámského státu: většina jsou středoškoláci, čtvrtina vysokoškoláci!

Další důkaz, že chudoba a negramotnost nejsou příčinou islámského extremismu a radikalizace. Důvod je potřeba hledat jinde, co třeba v učení islámu? Z 3803 zdokumentovaných džihádistů, kteří se přidali k IS, má 85 % střední školu a jen méně než dvě procenta tvoří lidé naprosto negramotní. Rekruti IS podle zprávy pocházejí ze všech koutů světa. Mezi TOP 5 zemí však patří Saúdská Arábie, Tunisko, Maroko, Turecko a Egypt. Z nemuslimských zemí vede Rusko, Francie, Německo. Zahraniční rekruti ze Středního východu, severní Afriky a jižní a východní Asie jsou výrazně vzdělanější, než je průměr v jejich regionu.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3825334/ISIS-recruits-educated-wealthy-terror-group-s-files-reveal-unemployed-likely-suicide-bombers.html

Lovec džihádistů: odhaluje teroristy mezi uprchlíky

„Musím udělat něco proto, abych ochránil Německo. To udělalo chybu, že ty lidi pustilo dovnitř.“ Masoud Aqil, syrský Kurd, původně novinář, byl vězněný a mučený džihádisty z Islámského státu. Podařilo se mu uprchnout do Německa. Tam ale narazil na svého věznitele – žil spokojeně v Bavorsku a vydával se za uprchlíka. Proto začal spolupracovat s bezpečnostními složkami. Neskrývá své jméno ani podobu, aby ukázal, že zde, v Evropě se džihádistů bát nebude. Snad se mu jeho odvaha nestane osudnou.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/416854-syran-v-nemecke-ubytovne-objevil-dzihadistu-ktery-ho-mucil-tyrany-zacal-lovit.html

Časovaná bomba: V Německu se před státem ukrývá až půl miliónu ilegálních imigrantů

Sociologický průzkum univerzity v Brémách: v Německu se bez jakékoliv kontroly a přehledu pohybuje 180 000 – 520 000 cizinců bez dokladů, jejich počet se zvyšuje a dále bude stoupat. Tito lidé se buď nikdy nepřihlásili na žádném úřadu, nebo z dohledu úřadů záměrně zmizeli, třeba kvůli práci, nebo se jedná o neoprávněné žadatele o azyl, skrývající se před deportací. Legalizaci pobytu všech těchto cizinců před několika týdny požadoval premiér Durynska Ramelow (Strana Levice). Někteří cizinci a levicoví aktivisté demonstracemi nárokují „právo“ cizinců zůstat v Německu legálně.

V Německu se před státem ukrývají statisíce cizinců. Stát je chce odhalit, registrovat a integrovat

 

Ve zkratce:

 

IS vyzval džihádisty k útokům nožem na nemuslimy v ulicích a parcích.  V Bruselu v islámské čtvrti pobodali dva policisty. Saúdský student se pokusil podříznout studentku v Kanadě. Švédsko řeší po znásilňování dětí na festivalech další level multi- kulturního soužití – žena upoutaná na invalidní vozík se stala obětí hromadného znásilnění v azylovém centru ve městě Visby. Muslimské děti v základní škole v Neu Ulm si z mešity provozované Sdružením pro integraci přinesly  šokující názory: Křesťany je třeba zabíjet. Židé jsou totéž jako prasata. Nesmíme poslouchat o jiných náboženstvích. Šíření nenávisti řeší policie. V Egyptě bylo islámskými radikály zavražděno pět policistů, uříznutá hlava oběti únosu IS se objevila na ulici v Rafah. V Austrálii byla mladá žena ubodána muslimským manželem, protože konvertovala ke křesťanství. Česká republika je šestou nejbezpečnější zemí světa.

Německo přiznává existenci NO-GO zón

Ministr vnitra Ralf Jäger v Severním Porýní-Vestfálsku přiznal, že existují oblasti bezpráví, kam běžní policisté nemohou. Ve městech Duisburg, Dortmund nebo Gelsenkirchen gangy přistěhovalců používají mafiánské metody a agresivní davy napadají policii, když se v „jejich“ teritoriu snaží dělat svoji práci. (Focus.de)

Odsouzený za satiru na imigranty se odvolal k Ústavnímu soudu

Liberecký soudce Miloš Zbránek: kárný senát porušil moje ústavní právo na svobodu projevu. Soudcům je výslovně zákonem 6/2002 Sb. § 85 povolena literární činnost. Neobstojí ani argument poškození důstojnosti soudcovského stavu. Byl použit v této kauze, ale nikoliv v jiných, daleko pohoršlivějších případech. Žalobu podal Zbránkův nadřízený, předseda Krajského soudu v Ústí n.L. (Česká justice)

Saúdská Arábie: mučení a poprav dětí se nevzdáme, je to šaríja

OSN vyzvala SA, aby přestala diskriminovat dívky, zrušila trestání nezletilých kamenováním, amputa- cemi, bičováním, samovazbou a popravou a omezila přítomnost dětí na veřejných popravách. Chlapci mohou být trestně stíhaní od 12 let, děvčata i dříve. Zástupce SA řekl, že islámský zákon šaría stojí nade všemi jinými zákony a dohodami, tedy i nad Úmluvou o právech dítěte. (Reuters)

Report Human Rights Watch o údělu dětí v SA: https://www.hrw.org/report/2008/03/24/adults-their-time/children-saudi-arabias-criminal-justice-system

Orbán: kvóty nebudou, podám návrh na změnu maďarské ústavy

„Otázku, s kým máme společné žít, může rozhodnout jedině maďarský parlament. Ústavu chceme doplnit tak, aby Maďarsku nikdo nemohl přikázat nějaké kvóty.“ (Le Figaro)

Syrská armáda postupuje v Aleppu

Větší část velkoměsta i přístup k letišti ovládla Syrská armáda a tím  získala kontrolu nad zásobováním. „Rebelové“, džihádisté z An Nusra odmítli nabízený odchod z obklíčené části Aleppa, drží místní obyvatele jako živé štíty. (au.news.yahoo.com) Aktuální situaci v mapě sleduje http://syria.liveuamap.com/

Palestinci použili humanitární sbírky pro financování terorismu.

Zneužito bylo 50 milionů dolarů, tj. až 60 % rozpočtu mezinárodní humanitární organizace World Vision. Vysoký manažer palestinské pobočky a kandidát OSN na titul „humanitární hrdina“ od roku 2005  rozkrádal milióny z humanitární pomoci a posílal je ozbrojenému křídlu Hamásu. U soudu se doznal. (rozhlas.cz)

hamasrally2

Londýn: zabijte všechny, kdo „urazí islám“

V jedné z londýnských mešit objevily letáky vyzývající jménem místního imáma k usmrcení všech, kdo urazí islám, doplněné odkazy na svaté texty, které to požadují. Záležitost je vyšetřována jako trestný čin. (The Independent)

Selhání belgické policie: měla 13 možností zabránit útokům v Paříži

Belgická policie měla už od ledna 2015 odposlechy hovorů teroristů napojených na Abdeslama, policisté z islámské čtvrti Molenbeek věděli o radikalizaci a kontaktech džihádistů – informace se však nedostaly na vyšší místa. Belgická policie promeškala 13 možností a kvůli tomu v Paříži zemřelo víc než sto lidí. (Echo24)

 

 

Chcete nás přímo do mailu? Napište! [email protected]