Zásadní politická změna v režii Rakouska a Maďarska: Konec vítací kultury, trvalé a kompletní uzavření balkánské trasy!

kern-orbanPochod statisíců nelegálních přistěhovalců Balkánem do střední Evropy začali řešit ti, které situace přímo ohrožuje. Národní státy se pod hrozbou rozvratu dohodly a zavírají hranice. V sobotu ve 12 hodin se na trvalém a společně koordinovaném uzavření pro ilegální migraci shodli premiéři Rakouska, Maďarska, Německa(!), Řecka, Slovinska, Chorvatska, Makedonie, Bulharska, Srbska, Albánie a Rumunska.

Podle oficiálních zdrojů prošlo loni do konce srpna do Evropy 650 000 ilegálních imigrantů, letos za stejnou dobu to bylo i přes ploty a kontrolní opatření nezvládnutelných 120 000. Mnoho jednotlivých a neprovázaných opatření v různých státech proto dostane společný rámec a postup. Spolu s nasazením Frontexu na hranicích balkánských států to fakticky znamená vyloučení Řecka, které není schopno kontrolovat své hranice, ze schengenského prostoru. Obnovuje se význam a spolupráce Rakouska a Maďarska ve středoevropské politice.

Zprávu přinesl jako první server Česká justice, naše média význam této schůzky a její mezinárodně-politické dopady zcela podcenila.

Česká justice se ve článcích Ireny Válové summitu věnovala hned dvakrát:

Vídeň má ohlásit konec kultury vítání nelegálních přistěhovalců

 

Kvůli konci vítání nelegálních přistěhovalců vznikla mocenská osa Rakousko – Maďarsko

Pokud chcete další čísla Samizdatu dostávat přímo do mailu, napište nám na [email protected]