20. 9. 2016

Téměř třetina francouzských muslimů dává přednost šaríje před demokracií, polovina mladých jsou radikálové. Vyjádření hygienika ke stížnostem na koupání zahalených muslimek v Čestlicích. Přidá se Rakousko k zemím V4? Vzpoura Němců už začala. V Bavorsku. USA: víkend islámského teroru.

Samizdat k vytištění – stahujte, sdílejte, tiskněte: 20. 9. 2016  <<

s21

Téměř třetina francouzských muslimů dává přednost šaríje před demokracií, polovina mladých jsou radikálové

mona-lisa-islam3

Alarmující: 29% francouzských muslimů jsou fundamentalisté, odmítají respektovat sekulární stát a nadřazují šaríju nad stávající zákony. U muslimů pod 25 let je to celých 50%! 20 % muslimů a 28 % muslimek schvaluje fundamentalistické zahalování obličeje – burku, nikáb. Celých 60 % respondentů propaguje nošení hidžábu ve školách, univerzitách a v dalších veřejných institucích, které je ve Francii zakázané už 12 let.

Premiér Valls řekl, že ve Francii je kvůli radikalizaci sledováno 15.000 osob.  Pro přípravu teroristického útoku byli zadrženy i ženy a nezletilí. Kvůli kontaktům s teroristy bylo od ledna zadrženo 300 lidí, dalších 700 radikálů, včetně 275 žen, bojuje v Iráku a v Sýrii.

http://www.clarionproject.org/analysis/france-29-french-muslims-favor-sharia-over-french-law

http://www.institutmontaigne.org/res/files/publications/institut_montaigne_-_un_islam_francais_est_possible.pdf#page=15

https://www.yahoo.com/news/frances-premier-warns-attacks-15-000-people-police-115120819.html

Vyjádření hygienika ke stížnostem na koupání zahalených muslimek v Čestlicích

Dobrý den, k Vašemu dotazu na koupání žen zahalených v oděvech sděluji následující. Krajská hygienická stanice schvalovala provozní řád pro aquapark 21.11.2011 … Druh oděvu pro vstup do bazénů nebyl řešen. Obrátili jsme se na provozovatele aquaparku, který provedl aktualizaci provozního řádu k 1.10.2016, kde je v bodě 3.,13.14 uveden vstup pouze v plaveckém oděvu ( plavky z pružných a přilnavých materiálů s nohavicemi nad kolena), bez obuvi. Ve vnitřní části Vodního světa je zakázáno se pohybovat v oblečení vyjma plavek a županu. Provozovatel si musí zajistit dodržování provozního řádu. S pozdravem …, referent oddělení hygieny.

Zdroj: adresát dopisu

Přidá se Rakousko k zemím V4?

O vstup Rakouska do Visegradské skupiny stojí šéf Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Strache. Visegrádská skupina podle něj tvoří v Evropské unii protipól k politice německé kancléřky Angely Merkelové. „Dosud se v EU přijímaly různé dohody mezi Německem a Francií, které ostatní museli spolknout. V posílené Visegrádské skupině vidím šanci na reformu EU.“ O přidání se k V4 mluvil tento týden i kandidát FPÖ na prezidenta Norbert Hofer s českým prezidentem Milošem Zemanem. Premiér Sobotka myšlenku „unie uvnitř unie“ kategoricky odmítl.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/414943-vstupme-do-visegradske-skupiny-vyzval-sef-rakouskych-svobodnych.html

http://www.lidovky.cz/zeman-ma-schuzku-s-hoferem-jednat-budou-o-migraci-i-temeline-p44-/zpravy-domov.aspx?c=A160912_132150_ln_domov_bri

Summit EU: Kvóty jsou out, in je ochrana hranic

V Bratislavě proběhl summit EU bez účasti Británie. Podle Orbána se nepodařilo změnit „sebezničující a naivní“ politiku, kterou unie zastává v migrační krizi, ale lehký posun tu je. Přestože šéf Evropského parlamentu Martin Schulz nezapomněl hrozit zemím V4, že „nechaly Německo ve štychu“ když se odmítají podílet na přerozdělování imigrantů kvótami, zdravý rozum a stanovisko zemí V4 nakonec převažuje. Prioritou už není prosazování povinných trvalých imigračních kvót, ale společná obrana vnějších hranic EU. Bulharsko, které zadržuje nelegální imigrační vlnu z Turecka, proto dostane 108 miliónů eur na ochranu hranic a 200 členů pohraniční stráže z EU. ČR by mohla pomoci částkou 20 miliónů Kč a dvěma desítkami policistů.

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/nechali-jste-nemecko-ve-stychu-spila-sef-europarlamentu-i-cesku_398075.html#otazka-4625

Vzpoura Němců už začala. V Bavorsku.

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann obvinil Merkelovou: do Německá přicházejí tisíce lidí, kteří nebyli důkladně prověřeni. Merkelová porušila všechna dosavadní pravidla a pustila do Německa, potažmo Evropy, zcela nekontrolovatelné množství migrantů. IS záměrně využíval tyto bezpečnostní chyby, takže do Evropy mohl propašovat útočníky, kteří se vydávali za uprchlíky. Tři falešní „syrští uprchlíci“, tvořící spící teroristickou buňku IS, byli v uprchlickém táboře zatčeni minulý týden. Podle lídra bavorské CSU Seehofera musí Německo ročně přijímat už „jen“ 200 000 migrantů, přednostně křesťanů, zakázat burky a nikáby a tvrdě žádat integraci. A pokud Merkelová nezmění názor, nepodpoří ji ve volbách.

http://echo24.cz/a/iJUS9/bavorsky-ministr-se-rozlitil-na-merkelovou-kvuli-pronikani-islamistu-do-zeme

http://echo24.cz/a/iYKd7/v-mnichove-dosla-trpelivost-seehofer-dal-merkelove-ultimatum

USA: víkend islámského teroru

V sobotu v nákupním centru v Minnesotě pobodal útočník vzývající Alláha osm lidí. Týž den vybuchla podomácku sestrojená bomba v New Jersey nedaleko místa charitativního závodu. Další odpálil atentátník na Manhattanu, 29 lidí bylo zraněno. O několik bloků dál pak našli další zařízení napojené na mobilní telefon. V neděli v noci bylo odhaleno dalších pět trubkových bomb v batohu schovaném v odpadkovém koši ve městě Elizabeth v New Jersey. Jeden z možných členů teroristické skupiny, 28letý Afghánec, byl po přestřelce zadržen.

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/414991-v-nakupnim-centru-v-minnesote-pobodal-utocnik-osm-lidi-policista-jej-zastrelil.html

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1911290-vysetrovatele-bomby-v-new-yorku-a-new-jersey-mohla-nastrazit-teroristicka-bunka

http://www.rozhlas.cz/zpravy/amerika/_zprava/batoh-v-new-jersey-ukryval-nastrazna-zarizeni-policie-podezrelou-tasku-na-dalku-odpalila–1651285

________________   Řekli o migrační krizi:   _______________­­__

nntalebAnalytik Nassim Nicholas Taleb: „Je velká chyba si myslet, že k tomu, aby se náš svět změnil, je třeba vůle většiny. Naopak – stačí malá, ale úporná netolerantní menšina, jíž se většina podle nevyhnutelné logiky nakonec podvolí.“


kardinal-schonbornRakouský kardinál Christoph Schönborn
: „Přijde třetí pokus o  dobytí Evropy islámem? Mnoho muslimů po tom touží a říká, že s Evropou je konec.“Nemůžeme obviňovat muslimy, že jsou přesvědčeni o svém náboženství, ale zamyslet se, jak jsme my naložili s naším křesťanským dědictvím.“

frauke-petryDr. Frauke Petry, AfD: „Já mám čtyři děti a Merkelová nemá žádné. Děti lidem pomáhají vidět dále než jen na svůj vlastní život a to je přesně to, co Merkelová nedělá.“

________________

Německo: žhářský útok proti političce AfD

Útoky ultralevice a proimigračních extremistů proti členům AfD hraničí s terorismem. Po zapálení auta europoslankyně Beatrix von Storch, vytloukání oken, útocích na sjezd, (kterého se jako host účastnil i V. Klaus) nebo přepadení dvou členů AfD, neznámý pachatel zapálil auto předsedkyně AfD Frauke Petry. V komentech pod facebookovým postem se objevily nadávky a výhrůžky smrtí.

Už naposledy? Paříž vystěhovává tisíce imigrantů tábořících u metra

Opakované vyklizení pouličního tábora imigrantů z ulic v 10. a 19. okrsku začalo odvážením žen a dětí do uprchlických zařízení v Paříži a okolí. Bylo evakuováno až dva tisíce lidí převážně ze Súdánu, Afghánistánu a Eritrey, kteří tábořili na matracích a ve stanech v ulicích severní Paříže. Opuštěné stany a matrace zlikvidovaly buldozery.

Diplomatická roztržka: Američané porušili příměří v Sýrii

Letadla koalice vedené USA bombardovala během příměří stahující se jednotky syrské armády prezidenta Bašára Asada, zahynulo více než 60 lidí. Na svolaném jednání Rady bezpečnosti OSN se USA omluvily za „omyl“, prý se domnívali, že útočí na pozice IS. Náletu se zúčastnily americké, dánské, australské a britské síly. Příměří bylo zrušeno. Režim Bašára Asada útok označil za důkaz, že Spojené státy ve skutečnosti podporují Islámský stát. Oficiálně USA podporují údajné „umírněné rebely“ proti vládě, kterou zase podporuje Rusko.

Calais – řešení po francouzsku

Francouzská vláda pochopila, že stav v Calais je neudržitelný a začala migranty z „Džungle“ nikoli deportovat, ale rozvážet do různých míst Francie. Do konce roku 2016 má vzniknout více než 12.000 „přijímacích a orientačních center “ po celé Francii. S výjimkou Korsiky, kde silný lidový odpor vůči migrantům vyvrcholil několika hromadnými bitkami. Tam si vláda na přerozdělení netroufla.

V londýnské policii přibývá islámských fundamentalistů

Muslimská policistka rezignovala: Rasismus, sexismus, chválení ženské obřízky a šikana nezahalených. Londýnská policie je paralyzována politickou korektností, nedokáže řešit narůstající islámský extremismus svých muslimských příslušníků. Šikanovány jsou i muslimské policistky, které nechtějí nosit hidžáb.

Hromadná bitka v Bautzenu

V Sasku, nedaleko českých hranic, se v noci na čtvrtek strhla bitka asi 100 lidí mezi místními a žadateli o azyl, ti poté napadli zasahující policisty. Šlo o konflikt mezi dlouhodobě problémovou skupinou severo-afrických mládežníků z místního azylového centra a místními, kteří se jim rozhodli „důrazně domluvit“. Čtyři nejagresivnější azylanti byli po události přestěhováni do jiných měst, pro ostatní migranty bude platit zákaz alkoholu a vycházek po 19 hodině. O nutnosti zajistit bezpečnost ve městě jak vůči kriminalitě migrantů, tak vůči „odvetným akcím“ místních mluvil i saský ministr vnitra.

 

Na shledanou zase za týden.

http://www.samizdat2016.cz/

Chcete nás přímo do mailu? Napište! [email protected]