27. 6. 2016

Brexit nám o současném stavu EU řekne víc, než co jiného. Bulharsko: šíření radikálního islámu bude trestné. Afričtí azylanti jezdí na dovolenou do zemí, ze kterých „uprchli“. Migrační průmysl: Vedení azylového centra rozkradlo milión eur z dotací.

Samizdat k vytištění – stahujte, sdílejte, tiskněte: 27. 6. 2016

 Euroscepticism-573003

Brexit nám o současném stavu EU řekne víc, než co jiného

Po oboustranně emočně vyhrocené kampani těsně převážily obavy z invence bruselských úředníků a totalitních manýr EU nad strašením katastrofickými důsledky odchodu, pozitivního kampaň mnoho nenabídla.  Přes mediální hysterii po referendu je faktický právní stav i nadále takový, že Velká Británie je členskou zemí EU. Skutečná změna nastane až v okamžiku, kdy britská vláda oficiálně požádá o vyvázání z eurounijních struktur.

Reakce na brexit ukázaly v prounijních řadách překvapivou neschopnost akceptovat legitimní demokratické rozhodnutí ve chvíli, kdy se liší od požadovaného – odmítáním už proběhlého referenda, zpochybňováním volebního práva, absurdním urážením a agresí vůči voličům s jiným názorem. Za Brexit tak prý nemůže špatná politika EU, ale staří, nevzdělaní venkované (tj. 52% hlasujících) – a Putin (viz M. Fendrych, Štětina, Šafr, Pavel Svoboda). I ze strany europolitiků jsme svědky uražené ješitnosti a vyhrožování, které má odstrašit ostatní „potížisty“ve stylu „čím hůř tím lépe“ – od šíření fám, přes nepodložené katastrofické scénáře až po podporu irských a skotských separatistů.

Německo svolalo do Berlína k poradě o tom, co dál, pouze šestici zakládajících zemí – bez zástupců dalších 21 států EU. Evropský prezident Tusk pro změnu na středu svolává summit zemí EU bez Británie, jež stále ještě nějaký čas bude členskou zemí EU. To vše za situace, kdy by naopak EU měla s Británií komunikovat se zvýšenou intenzitou. EU ale není v pozici, aby mohla riskovat hospodářskou válku s pátou největší ekonomikou. 400 nejbohatších lidí světa přišlo kvůli Brexitu za jediný den o 127,4 miliardy dolarů. Obama, Merkel a představitelé Kanady už chtějí co nejrychleji vyjednat s Anglií volný obchod.

Institucionální zájmy Evropské komise a Parlamentu se stále více rozcházejí se zájmy členských zemí EU. Pokud razantně nezmění své fungování, přijde lavina dalších „EXITŮ“. Minimální sebereflexe představitelů EU jako Juncker, Schulz ukazují, že oni nejsou těmi, kdo by mohli EU změnit. Buďme vděční Britům – už proto, že reakce na jejich rozhodnutí nám podá odpověď na otázku, v jaké Evropské unii skutečně žijeme.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407501-nemecko-svolava-zakladajici-zeme-evropske-unie.html 3

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407594-nemecko-a-francie-pripravily-dokument-o-budouci-podobe-eu.html

http://stonjekova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=531641

https://www.facebook.com/zahradil/posts/10206784763041075

Bulharsko: šíření radikálního islámu bude trestné

Šíření radikálního islámu se bude trestat odnětím svobody až na tři roky, nebo pokutou 2500 eur. Zakázanáná bude agitace pro IS, sbírky pro islámské teroristické organizace, požadavky na zavedení práva šaríja nebo vyzývání k džihádu proti nemuslimům. Návrh Vlastenecké fronty prošel ve čtvrtek většinou hlasů prvním čtením a čeká na definitivní schválení ve druhém čtení. Poslanci z hnutí etnických Turků MRF na protest před hlasováním opustili sál a obvinili ostatní z islamofobie. Urazilo je, že je islám dáván do souvislosti s terorismem. Kriminalizace radikální islámské agitace přichází jen týden poté, co poslanci dali širokou podporu návrhu zákona zakazujícímu oděvy zakrývající obličej. Muslimské zahalení obličeje bylo již zakázáno na místní úrovni v několika městech jako Pazardjik, Sliven, Burgas a Stara Zagora.

http://www.novinite.com/articles/175091/Bulgaria+Moves+to+Punish+Preaching+of+Radical+Islam+by+Imprisonment

http://www.balkaninsight.com/en/article/bulgaria-moves-to-criminalize-radical-islam-06-23-2016

Afričtí azylanti jezdí na dovolenou do zemí, ze kterých „uprchli“

Švýcarský imigrační úřad potvrdil, že část žadatelů o azyl z Eritreje odjela v květnu na dovolenou do své africké vlasti, slavit státní svátek vzniku Eritreje, 24. května. Peníze na cestu získali ze sociálních dávek. Spolková rada řeší od loňska sedm případů nelegálních cest, které jsou jen špičkou ledovce celé skandální kauzy. Ministr spravedlnosti požaduje novelizaci azylových zákonů a možnost odebrání statutu uprchlíka i odmítnutí azylu pro takové podvodníky. Diskutuje se i změna zařazení Eritrey jako nebezpečné země s 80% šancí na udělení azylu uprchlíkům.

http://www.20min.ch/schweiz/news/story/19826164  http://www.nzz.ch/schweiz/aktuelle-themen/unabhaengigkeitsfeier-in-eritrea-asylsuchende-reisen-in-die-heimat-ld.83743

http://www.blick.ch/news/politik/ferien-in-der-heimat-diktatur-bund-zieht-schraube-bei-eritreern-an-id5056317.html

http://epaper.baz.ch/einzelausgabe.cfm?showArticle=1769

http://ceskoaktualne.cz/2016/06/zpravy-ze-sveta/sok-uprchlici-se-vraceji-na-dovolenou-zeme-ze-ktere-s-hruzou-prchaji-slavi-tam/

 13516524_1786948294883453_4770831487714885153_n

Švédsko i Belgie v roce 2015 vyprodukovaly v přepočtu na obyvatele víc bojovníků IS, než Palestina. V Evropě vede Bosna – Hercegovina a Kosovo.


Výroky týdne:

Generální prokurátor USA Loretta Lynch: „Naše společné lidství přesahuje naše rozdíly, nejúčinnější reakcí na teror a nenávist je soucit, jednota a láska.“

Donald Trump: „Mnohé ze zásad radikálního islámu jsou neslučitelné se západními hodnotami a institucemi. Radikální islám je proti ženám, proti gayům a proti Americe. Odmítám připustit, aby se z Ameriky stalo místo, kde budou gayové, křesťané a židé cílem pronásledování a výhrůžek ze strany radikálně islámských kazatelů nenávisti a násilí. Není to jen otázka národní bezpečnosti, je to otázka kvality života.“

George Orwell, Farma zvířat: „Nikdo si neuvědomuje lépe než soudruh Napoleon, že všechna zvířata si jsou rovna. Byl by šťasten, kdyby mohl nechat rozhodovat vás samotné. Ale vy byste se mohli rozhodnout špatně!“


Konference o evropské islamofobii

V Sarajevu proběhl první „Evropský summit o islamofobii“, na kterém se sešli lidskoprávní a islámští aktivisté, akademici a politici, a řešili nebezpečí, které pro Evropu představuje kritika islámu a „hate crimes“ proti islámu. Summit okomentovali v Izraeli: „Fobie je neco iracionálního, smyšlený strach, zatímco obavy z islámu jsou reálné, protože jsou založené na teroru.“

http://www.jpost.com/International/First-Islamophobia-summit-to-be-held-in-Europe-457324

http://islamophobiasummit.com/

Ještě více Evropy! Eurofederalisté přecházejí do útoku

Předseda Evropské komise Juncker plánuje odchod Británie využít k zavedení eura v celé EU. Evropský komisař pro migraci Avramopoulos prohlásil, že Evropská unie je připravena uvalit sankce na ty členské státy, které budou odmítat povinné uprchlické kvóty. Jan Zahradil dodává: „Viceprezident Svazu průmyslu Radek Špicar, bývalý škodovkový lobbista, říká, že ted´ bychom měli uvažovat o zavedení eura. Státní tajemník pro EU Prouza mu přizvukuje s tím, že euro jsme dávno měli mít. A vzhledem k tomu, že EU politiku tady nedělají Sobotkové, ale právě takoví Prouzové, je se čeho obávat.“

http://echo24.cz/a/iGXRf/juncker-chce-zavest-euro-v-cele-eu-kanclerka-je-proti

 

Selhání: FBI byla opakovaně varována před vrahem z Orlanda

Stejně jako v případě francouzského vraha i belgických atentátníků byla rizikovost vraha známa předem. Vzhledem k počtu podezřelých džihádistů ale bezpečnostní složky nejsou schopny sledovat každý případ. A přitom stačí jen jediná chyba a umírají lidé. Podezřelé chování vraha a jeho manželky hlásili zaměstnanci Disneylandu, bývalý přítel, kterého vyděsila radikalizace, i obchodník u nějž si Mateen kupoval zbraně a munici.

http://pamelageller.com/2016/06/orlando-terrorists-friend-i-contacted-fbi-about-mateen.html/#sthash.3o0e5Jon.dpuf

http://www.washingtontimes.com/news/2016/jun/17/robert-abell-florida-gun-shop-denied-orlando-shoot/

 

Přichází migrační vlna z Afriky

Od čtvrtka bylo Italy zachráněno přes 10 tisíc migrantů u pobřeží Libye. Nejvíce jich pochází z Afriky, zejména z Eritreje, Nigérie, Gambie, Somálska a Pobřeží slonoviny. Tři čtvrtiny z nich tvoří muži. Italové je „zachraňují“ pár kilometrů od Libyjských břehů a vozí 500 km přes Středozemní moře do Itálie, Libye je nepřijímá.

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/italska-pobrezni-straz-zachranila-u-libyjsky-brehu-3300-migr/r~eb48be103bd411e682470025900fea04/

http://evasvobodova2.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=526946

 

Migrační průmysl: Vedení azylového centra rozkradlo milión eur z dotací

Vedoucí přijímacího střediska pro žadatele o azyl CARA Mineo v sicilské Catanii rozkradli nejméně jeden milion eur. Od roku 2012 uváděli vyšší počet ubytovaných imigrantů, aby tak mohli získat více peněz. Státní zastupitelství z Caltagirone vyšetřuje šest lidí jako součást velké kauzy „Mafia capitale“, pro trestné činy padělání veřejných dokumentů spáchané veřejnými činiteli a podvodu k získání veřejných prostředků na úkor státu a Evropské unie.

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/cara-mineo-numeri-gonfiati-fare-pui-soldi-immigrati-1274636.html

Zdroj: http://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=530970

Švédsko táhá za záchrannou brzdu

Naprostá většina poslanců odsouhlasila zpřísnění extrémně liberálních azylových zákonů. V budoucnu tak bude existovat pouze dočasné povolení pobytu pro žadatele o azyl, obvykle po dobu tří let. Také současný zákon o sloučení rodiny bude omezen. Švédsko začne provádět testy, aby zjistilo věk zhruba 18 tisíc migrantů, kteří se prohlašují za nezletilé bez doprovodu dospělého. Přistěhovalecký úřad předpokládá, že až v 70 % případů mohou lhát. Změny vstupují v platnost od 20. července a použijí se zpětně pro všechny žadatele o azyl, kteří přišli po 24. listopadu 2015. Zákon byl kritizován biskupy křesťanských církví a lidskoprávními organizacemi.

http://www.epochtimes.de/politik/europa/schweden-zieht-notbremse-schaerfste-asylgesetze-europas-verabschiedet-a1338708.html