19. 6. 2016

Týden teroru – IS vyzval muslimy celého světa k vraždám „nevěřících“ na počest ramadánu. Bude Rakousko opakovat prezidentské volby? Reakce na masakr v Orlandu: ani slovo o islámu, všechnu vinu zbraním. BREXIT: britské referendum už ve čtvrtek 23.6. Alarmující: Polovina německých Turků nadřazuje islámská pravidla nad zákony země, kde žijí.

pdf soubor ke stažení a vytištění: 19. 6. 2016

 

Týden teroru – IS vyzval muslimy celého světa k vraždám „nevěřících“ na počest ramadánu

13466186_874603642667602_7950401357203398139_n

Mluvčí ISIS al-Adnání vyzval muslimy v západních zemích k útokům „na nevěřící“ v době Ramadánu.

Muslim afghánského původu, který v pondělí v USA zavraždil 49 lidí, se veřejně přihlásil k organizaci Islámský stát. Stejně tak učinil i Francouz marockého původu, který ubodal policistu a jeho ženu v jejich vlastním domě nedaleko Paříže. Vrah byl policií sledován jako nebezpečný islámský extremista.

Psychicky nemocný muslim v západofrancouzském městě Rennes vážně zranil třemi ranami nožem 19letou ženu – slyšel hlasy, které mu nařizovaly učinit oběť pro svátek ramadán. Tunisan napadl ve Francii servírku kvůli prodeji alkoholu během ramadánu. Útočník jí nejprve vyhrožoval, pak nadával a nakonec ji udeřil do obličeje. Během líčení tvrdil, že ho předtím žena urazila. Advokátka odsouzeného uvedla, že jejího klienta k incidentu vedl jeho „kulturní názor“ a že nejde o zradikalizovaného náboženského extremistu.“ Pár konvertitů k islámu v americkém Arkansasu vyhrožoval smrtí servírce v místní restauraci. Jedná se o známé firmy, po konverzi opakovaně vyhrožovali zabitím lidem v sousedství, kteří svojí existencí „uráželi jejich víru“.

Belgičtí policisté v noci na sobotu zadrželi na 40 lidí, kteří měli údajně v plánu o víkendu zaútočit na Euro. Zvýšili policejní ochranu premiéra a jeho rodiny, ministra zahraničí, ministra vnitra a ministra spravedlnosti.

Evropa může očekávat další sérii teroristických útoků, cílem má být Belgie a Francie.  Skupina teroristů IS má cestovat přes Turecko a Řecko na lodi bez platných pasů jako uprchlíci. „Víme, že teroristé si nechávají vyrábět falešné pasy v Sýrii a v Iráku a pak se na ně v malých skupinách dostanou bez problémů do Evropy,“ řekl francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve. Nejnebezpečnější akce letošního léta: Fotbalové Euro, cyklistická Tour de France a Dny světové mládeže – setkání půldruhého milionu mladých křesťanů s papežem v Krakově.

http://zpravy.idnes.cz/tunisan-vezeni-alkohol-servirka-ramadan-francie-fu3-/zahranicni.aspx?c=A160616_133023_zahranicni_bur

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/psychicky-naruseny-muz-pobodal-zenu-ve-jmenu-ramadanu_387307.html

http://pamelageller.com/2016/06/arkansas-married-muslim-couple-who-made-terroristic-death-threats-taken-into-custody-for-fbi-questioning.html/

http://tn.nova.cz/clanek/belgie-v-ohrozeni-vrcholni-politici-s-rodinami-maji-policejni-ochranu.html

http://echo24.cz/a/i8hNN/teroriste-vyrazili-ze-syrie-maji-zautocit-v-belgii-a-francii-varuje-policie

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/sraz-mladych-katoliku-s-papezem-v-polsku-je-velke-bezpecnost/r~929ec96c2eff11e68d00002590604f2e/

 

Bude Rakousko opakovat prezidentské volby?

Ústavní soud začne v pondělí projednávat nesrovnalosti v korespondenčním hlasování. Rozhodnutí by mělo padnout do 6. července. Ministerstvo vnitra plánuje případné vypsání nových voleb letos na podzim. Norbert Hofer prohrál s bývalým předsedou Zelených jen o 30 863 hlasů. Problémy se týkají asi 60 000 hlasů, které byly sečteny dříve a lidmi bez oprávnění.

http://echo24.cz/a/w6Lv2/anulovani-voleb-v-rakousku-je-ve-vzduchu-stat-se-chysta-na-opakovani

 

Reakce na masakr v Orlandu: ani slovo o islámu, všechnu vinu zbraním.

Po masakru v Orlandu, který byl typickým zločinem z náboženské nenávisti, zavládly rozpaky. Několik pokusů vykreslit útočníka jako zešílevšího latentního homosexuála ztroskotalo pod tíhou faktů. Vrah byl především islámským fundamentalistou. Rodina o akci minimálně tušila, jeho žena s ním jezdila vybírat cíl. Během vraždění stihl zveřejnit telefonicky i na sociálních sítích své prohlášení. Je celé o islámu, nenávisti a pomstě za zásahy proti IS. Multikulturní lobby může na takový fatální rozpor mezi skutečností a  svým tažením za „náboženství míru“ reagovat jediným způsobem – vytěsněním.

Tímto způsobem zareagoval na události i prezident Obama a v ČR ministr Jiří Dienstbier. V jeho prohlášení o vraždících zbraních byste slovo islám hledali marně. Martin Weiss komentuje reakce Bílého domu, americké levice a mainstreamových médií: „Jedná se o formu totalitarismu v netotalitní zemi. Nastolování agendy v médiích, sdílení a propagování patřičných správných „talking points“ se podobalo oficiálnímu vyhlašování hesel, jak je dovedli k dokonalosti maoisté. Jestliže Trump jeví paranoidní prvky, v jejich případě jde o totální psychotické popírání reality.“

Donald Trump: „Mnohé ze zásad radikálního islámu jsou neslučitelné se západními hodnotami a institucemi. Radikální islám je proti ženám, proti gayům a proti Americe. Odmítám připustit, aby se z Ameriky stalo místo, kde budou gayové, křesťané a židé cílem pronásledování a výhrůžek ze strany radikálně islámských kazatelů nenávisti a násilí. Není to jen otázka národní bezpečnosti, je to otázka kvality života.“

http://echo24.cz/a/wdVUv/orlando-a-popirani-reality

http://blog.aktualne.cz/blogy/dienstbier-jiri.php?itemid=27544

http://www.frontpagemag.com/fpm/263168/trump-responds-jihadi-horror-orlando-frontpagemagcom

http://www.nytimes.com/2016/06/15/opinion/the-corrosive-politics-that-threaten-lgbt-americans.html

 

 

BREXIT: britské referendum už ve čtvrtek 23.6.

Hlasování o vystoupení z EU bude velmi těsné. Až desetiprocentní náskok příznivců Brexitu změnila vražda prounijní poslankyně Jo Coxové britským národovcem, kterou předseda vlády David Cameron využil k výzvě Britům, aby v Unii zůstali. Setrvat doporučil i prezident Obama, představitelé EU sklouzávají k výhrůžkám.

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker: „Jsem si jistý, že dezertéři nebudou vítáni s otevřenou náručí… Spojené Království bude muset přijmout, že se k němu bude přistupovat jako ke třetí zemi, s níž se nebude jednat v rukavičkách.“ Francouzský ministr hospodářství: Unie musí v případě Brexitu „jednat rychle, aby se předešlo tomu, že by jiné země začaly podobný proces. Nesmí připadat v úvahu, aby se Dánsko, Holandsko, Polsko rozhodlo, že chce stejný status“. B. Sobotka: „Pokud Velká Británie vystoupí z EU, což si rozhodně nepřeji, vyvolá to vlnu nacionalismu a separatismu po celé Evropě. Evropská myšlenka bude oslabena.“

http://echo24.cz/a/iWDxX/asselborn-brexit-nebrexit-potrebujeme-jeste-vice-evropy

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/406913-zustanme-v-eu-apeluje-na-brity-cameron.html

http://zpravy.idnes.cz/odchod-ceska-republika-eu-brexit-dax-/zahranicni.aspx?c=A160224_131817_zahranicni_ert

Alarmující: Polovina německých Turků nadřazuje islámská pravidla nad zákony země, kde žijí

Vyplývá to ze studie sociologů z Münsterské univerzity provedené na 1200 respondentech. Řízení se zákony islámu je důležitější než dodržování zákonů státu pro 57 % tureckých imigrantů první generace a 36 % z 2. a 3. generace. „Muslimové by se měli vrátit ke společenskému řádu, který panoval za proroka Mohameda“ si myslí 32 %, dalších 36 % se domnívá, že islám by byl schopen „vyřešit problémy současného světa“. Názor, že by si věřící muslimové neměli potřást rukou s osobou opačného pohlaví, zastává 23 %. Studie tak zcela potvrzuje celoevropský výzkum sociologického institutu WZB, který před pár lety varoval před hrozivým množstvím fundamentalistických názorů mezi evropskými muslimy v porovnání s křesťany.

http://echo24.cz/a/wc4zp/islam-nebo-zakon-pruzkum-ukazal-co-je-pro-nemecke-turky-dulezitejsi

http://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/1369183X.2014.935307

https://www.wzb.eu/sites/default/files/u8/ruud_koopmans_religious_fundamentalism_and_out-group_hostility_among_muslims_and_christian.pdf

 

Německo: 50 000 eur za vraždu političky

Všech 11 politiků tureckého původu, kteří hlasovali pro uznání turecké genocidy Arménů, čelí zastrašování a výhrůžkám smrtí. Na jejich vraždu je vypsána odměna. Musí nyní žít pod silnou policejní ochranou. Erdogan vyhrožuje Německu sankcemi a popouzí Turky žijící v Německu k „ochraně tureckých zájmů“. Erdogan, diktátor, se kterým EU podepsala dohody o spolupráci a budoucím bezvízovém styku.

http://www.express.de/news/politik-und-wirtschaft/nach-voelkermord-resolution-tuerkei–kopfgeld-auf-bundestags-abgeordnete–24214048

 

Rakouská spolková země snižuje azylantům dávky na polovinu

Poslanci Horních Rakous, které sousedí s Jihočeským krajem, schválili snížení dávek žadatelům o azyl z 914 na 520 eur měsíčně, tedy z asi 24 700 korun na 14 tisíc. Částka 520 eur se skládá ze základních 365 eur (9900 korun), na které má nárok každý, a dalších 155 eur (4200 korun) za snahu se integrovat – navštěvovat kurzy němčiny a absolvovat školení, která zlepší zaměstnatelnost azylanta. Sociální demokrati a Zelení protestují.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/406764-rakouska-spolkova-zeme-osekala-davky-migrantum-temer-o-polovinu.html

 

Ramadán: V Istanbulu byli napadeni hudební fanoušci

Dav asi dvaceti muslimů napadl turisty, kteří spolu s místními přáteli poslouchali nové album Radiohead a pili pivo. Agrese vůči těm, kteří Ramadán neslaví nebo nedodržují islámské náboženské příkazy, je v islámských zemích bohužel běžná. A je lhostejné, jestli se jedná o muslimy, nebo o nemuslimy.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/406915-v-istanbulu-byli-napadeni-fanousci-kapely-radiohead.html

 

Ženská obřízka v Británii

V období od září 2014 do března 2015 prodělalo v hrabství West Midlands ženskou obřízku 632 dívek. Za jedenáct měsíců roku 2014 přitom místní policie zaznamenala „jen“ 118 případů.

http://zpravy.idnes.cz/anglie-zenska-obrizka-0u1-/zahranicni.aspx?c=A150622_130116_zahranicni_aha

Německo uznávalo mnohoženství

Muslimská imigrace s sebou nese nejen problémy ekonomické, ale i společenské, plynoucí z naprosté rozdílnosti kultur. Kromě dětských nevěst, o kterých jsme psali v minulém čísle, je to i polygamie. Německé úřady ve snaze zachovávat rodinné vazby mužům uznávaly více manželek, to ale skončí. Ministr spravedlnosti Heiko Maas překvapil striktním vyjádřením: „Nikdo z těch, kdo k nám přichází, nesmí stavět své kulturní zvyklosti nebo svou náboženskou víru nad naše zákony. Proto už v Německu nebudou uznávány žádné vícenásobné sňatky. Zákony musí dodržovat každý, ať už tady vyrostl, nebo k nám nově přišel.“

http://www.denik.cz/ze_sveta/nemecko-prestane-uznavat-vicenasobna-manzelstvi-pristehovalcu-20160614.html

 

Halal porážky v Česku přibývají

Poptávka po halal mase v Česku roste. Meziročně se počty poražených zvířat zvýšily o 6,4 %. Halal i košer porážky u nás mají výjimku ze zákona na ochranu zvířat proti týrání. Tím ČR nadřazuje náboženské důvody nad týrání zvířat. V Česku je osm jatek, která mohou zvířata rituálně porážet. Halal certifikát má i několik tuzemských výrobců. Monitorování halal výrobků se věnuje dlouhodobě občanská iniciativa STOP HALAL.

http://ekonomika.idnes.cz/loni-bylo-porazeno-halal-zpusobem-104-000-zvirat-hlavne-kurat-pns-/ekonomika.aspx?c=A160616_131730_ekonomika_rts

https://www.facebook.com/StopHalalcz

http://www.stophalal.cz/

 

Potřebuje trh práce nutně imigranty?

Oblast Evropské unie je jednou z nejlidnatějších oblastí na světě vůbec. EU má 10 % nezaměstnanost, v zemích jako Španělsko, Chorvatsko či Řecko až 50 %. Prudce roste počet pracovních míst, kde lidi nahradí stroje.

http://roklen24.cz/a/wZ5VM/o-demografii-a-tendencnosti-bruselskych-superuredniku

 

Kvóty na druhý pokus: do Česka přijdou další uprchlíci

V rámci přesídlovacího mechanismu v příštích čtyřech měsících požádá ČR o přidělení 88 syrských uprchlíků z Turecka. Výsledek prvního, dubnového pokusu, byl žalostný: Bezpečnostní prověrkou prošlo pouze 7 azylantů, z toho tři utekli, než aby skončili v ČR.

Česká republika požádala o uprchlíky z Turecka, přes léto odtud převezme 88 Syřanů