13. 6. 2016

Novinky z EU: ilegální migranti nesmějí být zadrženi, ekonomičtí migranti mají právo na azyl, občany odzbrojíme. Orlando: jaké je pozadí nejhoršího masakru v historii USA? První statistika: Migranti mají trojnásobnou kriminalitu než Němci. Za čtvrt roku spáchali 69 tisíc trestných činů.  Multikulturní dilema: Co s dětskými nevěstami v Evropě?

pdf formát ke stažení: 13. 6. 2016

 

gunlex

Novinky z EU: ilegální migranti nesmějí být zadrženi, ekonomičtí migranti mají právo na azyl, občany odzbrojíme

Evropský soudní dvůr se rozhodl povzbudit imigraci: Členské státy EU už nemají právo zadržet či zatknout migranty, kteří nelegálně vstoupí na jejich území, musí je požádat o dobrovolné opuštění země s měsíční lhůtou, během které většina pochopitelně zmizí z dohledu bezmocných úřadů.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/405792-ilegalni-migranti-nesmeji-byt-zatykani-rozhodl-evropsky-soudni-dvur.html

V Miláně zase rozhodli, že ekonomičtí migranti mají právo na azyl, protože jsou chudí. Podle místního soudce má totiž každý „nárok na životní úroveň, včetně potravin, oblečení, bydlení, zdravotní péče a základních sociálních služeb.“ Není ovšem jasné, jestli toto právo přizná úplně všem občanům, nebo pouze cizincům.

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/i-pm-milano-accolgono-tutti-migranti-poveri-rifugiati-1268643.html

Rada ministrů zemí EU odsouhlasila kontroverzní návrh zákona zpřísňující možnosti pořizování a držení zbraní. Zbývá už jen jeho schválení Evropským parlamentem. V ČR návrh odmítly vláda i obě komory parlamentu.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1813369-cesi-zustali-se-svym-ne-osamoceni-unijni-staty-podporily-smernici-o-zbranich

Orlando: jaké je pozadí nejhoršího masakru v historii USA?

Jako atentáty v Paříži a v Bruselu, má i vraždění v gay klubu na Floridě podobný scénář, pozadí, profil pachatele, reakce politiků i problém s pojmenováním příčin.

Vrahem je integrovaný, „umírněný“ muslim z afghánské rodiny. Byl v práci otevřeně homofobní, mluvil o zabíjení lidí. Vedení to odmítlo řešit, údajně kvůli strachu z obvinění z islamofobie. Byl bezvýsledně sledován pro podezření z islámského extremismu. Před střelbou vyjádřil věrnost vůdci IS Bagdádímu. Barrack Obama i Hillary Clinton jsou ve svých projevech „hluboce šokováni“, mluví o terorismu, ale nikoliv o „islámském“. Na vině jsou prý zbraně a homofobie. Média pracují na vytvoření obrazu náhle zešílevšího podivína. Demonstruje se proti zbraním a islamofobii. Facebook zablokoval stránku známé islamokritické novinářky Pamely Geller. Psala, že na vině je náboženská nenávist, obsažená v islámu. IS vyzval stoupence k vraždění během Ramadánu. A v mešitě v Orlandu už v dubnu kázal imám, že zabíjet homosexuály je správné.

http://echo24.cz/a/wG5LR/k-teroru-v-orlandu-se-prihlasil-islamsky-stat http://edition.cnn.com/2016/06/12/us/orlando-nightclub-shooting/index.html

První statistika: Migranti mají trojnásobnou kriminalitu než Němci. Za čtvrt roku spáchali 69 tisíc trestných činů.  

Spolková policie BKA vůbec poprvé zveřejnila zprávu o  kriminálních činech spáchaných migranty. Za první čtvrtletí roku 2016 připadá na cca 1.1 miliónu migrantů 69.000 trestných činů, z toho je 29 % krádeží, 28 % padělání, 23 % ublížení na zdraví a loupeže, 6,6 % drogy a 1 % sexuální zločiny. Největší podíl mají imigranti z Balkánu, Kavkazu, Maroka, Alžírska a Tuniska. Na 81 miliónů Němců připadlo loni za celý rok 6,3 miliónu trestných činů, to je v přepočtu na hlavu a časové období třikrát méně. Elementární matematiku nezvládla mluvčí ministerstva vnitra, která zprávu uvedla tvrzením: „Přistěhovalci nepáchají více trestné činnosti než Němci.“ Najdete chybu?

Český precedens: Soudce odsouzen za satiru na neziskovky. Pelikán chtěl jeho vyhazov.

Kárný senát Nejvyššího správního soudu skončil nakonec důtkou, udělenou libereckému soudci Miloši Zbránkovi kvůli satirickým textům, které prý nevhodně vykreslují uprchlíky jako prospěcháře a lidi z neziskových organizací jako v praxi jinak neuplatnitelné a na pomoci uprchlíkům parazitující. Podle zákona soudce nesmí jak v práci, tak v soukromí zpochybnit vnímání své osoby z hlediska nezávislosti. Podle ministra spravedlnosti Roberta Pelikána by Zbránek neměl dál vykonávat povolání.

Brněnský advokát Zdeněk Koudelka: „Čin ministra hodnotím jako útok na svobodu projevu. I soudce má právo na veřejnou kritiku jiných státních představitelů.“

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: „Souvislost mezi názory a vykonávanou funkcí nebo prací zde vidím. Mohu svobodně publikovat názor, že Bůh není, ale pak asi nemohu být katolickým knězem. Kolega Zbránek si měl raději zvolit pseudonym…“

 

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Nase-rodina-prisla-v-prosinci-a-drzky-nam-omrzaly-tak-ze-burky-zacali-nosit-i-chlapi-Pripad-soudce-ktery-psal-texty-kritizujici-mensiny-ma-pokracovani-420748

http://zpravy.idnes.cz/dutka-soudce-zbranek-uprchlici-dmz-/domaci.aspx?c=A160606_170127_domaci_fer

http://domaci.ihned.cz/c1-65147080-soudce-na-internetu-urazel-migranty-gaye-i-romy-pelikan-chce-aby-skoncil

 

552523-top_foto2-cd7bo

Vládnoucí CDU/CSU a sociální demokracie (SPD) by poprvé v německé poválečné historii nedosáhly ani na polovinu hlasů. Naopak Alternativa pro Německo je na historickém maximu.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/405045-nemecka-velka-koalice-by-prohrala-volby-alternativa-pro-nemecko-na-historickem-maximu.html

Multikulturní dilema: Co s dětskými nevěstami v Evropě?

Má Evropa respektovat to, co je proti jejím lidskoprávním zásadám, ale v jiné kultuře je to normální životní standard? Německý krajský soud vynesl před pár dny precedentní rozsudek: sňatky dětských nevěst oddaných v jiné zemi podle práva šaría jsou legální a právoplatné. Projednávaný případ 14 leté syrské dívky není  ojedinělý. V Severním Porýní-Vestfálsku registrují 188 případů, v Bádensku-Württembersku 177. V Nizozemí po zveřejnění šokujících informací o dětských nevěstách migrantů přijali od 1. ledna zákon, který sňatky nezletilých neuznává. Nejde ale jen o dovoz dětských nevěst a slučování rodin. Pro nezletilá děvčata z azylových center je „provdání“ šancí na ochranu a zničení pověsti znásilněním.

http://www.welt.de/politik/deutschland/article155837698/Kinderehen-nach-Scharia-Recht-spalten-deutsche-Justiz.html

http://www.infranken.de/regional/bamberg/Kinderehe-nach-Islam-Recht-bei-uns-erlaubt;art212,1914740

http://echo24.cz/a/wRpwr/po-soku-s-detskymi-nevestami-migrantu-je-nizozemi-zakazalo


EURO 2016: ME ve fotbale jako válečné manévry

Radost z fotbalového svátku letos kazí varování rozvědek a přísná bezpečnostní opatření. Z obav před očekávaným teroristickým útokem Francie nasdila 42 000 policistů, 30 000 četníků a 10 000 vojáků vybavených pro boj. Během bezpečnostních prověrek bylo v ochrance stadiónů odhaleno 82 osob napojených na teroristy. Při vstupu na turisticky atraktivní místa se provádějí bezpečnostní kontroly. V zemi platí do konce července výjimečný stav, který byl zaveden po pařížském masakru loni na podzim.

Vnitro už nebude obce uplácet za ubytování uprchlíků

Až do letošního ledna ministerstvo vnitra motivovalo obce, aby nabídly své byty imigrantům. Města za každou ubytovanou rodinu dostala dotaci až půl milionu korun z integračního programu. Změna podmínek se nelíbí brněnské radnici, která měla s ubytováváním imigrantů plány. „Zrovna v době, kdy se může stát, že budeme potřebovat víc bytů pro uprchlíky, je třeba obce přece naopak motivovat.“ Martin Freund, Žít Brno.

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/vnitro-prestalo-vyplacet-dotace-za-ubytovani-uprchliku-jedin/r~fa326be62d7a11e6abfa0025900fea04/

Azylanti v Düsseldorfu zapálili výstavní areál

Veletržní halu, která nyní slouží jako ubytovna pro imigranty, záměrně zapálili blízkovýchodní migranti kvůli sporům o ramadánové jídlo. Jeden z nich se dokonce měl novinářům chlubit záběry z vnitřku hořící budovy. Škoda je 10 miliónů euro, přes čtvrt miliardy Kč. Incident se stal jen pár dní poté, co byl překažen teroristický útok IS, plánovaný v rušném v centru města.

http://www.express.de/duesseldorf/exklusiv-fluechtlingsheim-in-duesseldorf–verdaechtiger-prahlt-mit-video-von-den-flammen-24187430-seite2

Začal ramadán

Od 6.6. do 5.7. potrvá islámský svátek půstu a omezování, během kterého každoročně stoupá počet a útoků a atentátů. Muslimům je zakázáno jíst, pít, kouřit, mít sexuální styk a mají se věnovat studiu islámu – Koránu a života Mohameda. Počet útoků ve jménu náboženství každoročně zveřejňuje jako „Ramadan Bombathon“ web www.thereligionofpeace.com

Lucemburští občané odmítli volební právo pro cizince

Lucemburští voliči v referendu odmítli návrh na přiznání volebního práva cizincům, kteří tvoří 46 % obyvatel. Proti udělení volebního práva se vyslovilo 78 % hlasujících. Podmínkou přiznání volebního práva mělo být, že v zemi žijí nejméně deset let a že se už zúčastnili komunálních voleb.

Němci bankrotují, na povodňových fondech chybí peníze

Mnoha obětem katastrofálních povodní hrozí osobní bankrot, nedostanou ale žádnou nebo minimální státní podporu. Na povodňových kontech je totiž málo peněz, Německo je investovalo na pomoc uprchlíkům. V Severním Porýní – Vestfálsku nedostanou oběti povodní nic, v Sársku 400 eur.

Evropu čeká další migrační vlna

Afrika má neuvěřitelných 15 miliónů uprchlíků před genocidou, náboženskou válkou nebo hladomorem. Na hranicích Libye už čeká na převoz do Evropy asi milión migrantů. EU představila krizový plán. Ten se ale nijak neliší od spolupráce s Tureckem, včetně uplácení devíti afrických zemí za to, že omezí příliv migrantů a dovážení azylantů na vlastní náklady.