Pomozte najít zloděje: kradl v kryptě, kde zahynuli čeští parašutisté po atentátu na Heydricha

 

Sobectví, které nemá respekt a úctu před ničím. Tenhle drzý zloděj v sobotu ukradl pokladničku v kostele sv. Cyrila a Metoděje u Karlova náměstí v Praze, odnesl ji dolů do krypty – do památníku národního odboje, kde ji vypáčil. Vše je na kamerách. Svědectví paní, která má vstup na starosti:

 

Příběh je prostý.

V půl třetí přijde borec naprosto nevýrazného zjevu a hodinu sedí za cedulí mimo moje zorné pole. Pokladnička tam sice je, ale věřte mi. Otupíte. Z lidí je masa, pokladnička, je jen sluchový vjem cinkajících mincí, u kterých doufáte, že u otce pak vyprosíte věnce pro kluky do krypty. Nebo proplacení faktury na nové knížky. Prostě se jí naučíte ignorovat. A 400 lidí denně? Masa, kterou taky vnímáte velmi podprahově, dokud vás neosloví nebo jinak neupoutají vaši pozornost (třeba telefonováním v kryptě, zahazováním odpadků v muzeu, smradem, lítajícími dětmi a pod.)

Sedí tam poctivě hodinu. Počká, až si zvednu a odskočím si. Ano, jsem tu sama a musím, nedá se svítit. Možná tu není poprvé. Jakmile zmizím, vstane, chvíli ještě počká, jestli se nevrátím rychleji než čeká. Pak vezme pokladničku a odnese jí do krypty. Podstavec je rozbitý, tak nejdřív odnese nohu s penězi a pak se vrátí pro podstavec. Je úplně v klidu. Nikdo si ho nevšímá, nikoho nenapadne, že není z muzea. Postaví pokladničku do zadního oblouku proti Švarcovi, neb tam nic není a lidi tomu místo nevěnují pozornost. Tam vypáčí zámek, nasype cca 15 tisíc v drobných do baťohu a odchází. Asi ještě dřív, než já se vrátím.

Koukám na záběry a nechápu. Čert vzal ty peníze. Ale on vzal pokladničku a šel jí vypáčit do hrobu československých národních hrdinů.

A prý podobný cápek krade i nahoře v kostele.

Inu…

Kdybyste toho dobráka někde viděli, dejte klukům policajtským vědět, že někde pobíhá. Kostely budou asi jeho specka a pohybuje se určitě kolem Karláku a bůh ví kde ještě. Praha je velká, ale ne zase tak moc.

EDIT:Nesmíme uveřejnit fotku pachatele. Prý presumce neviny a ochrana osobnosti. Uvidíme, co v týdnu PČR a třeba se…

Posted by Raila Hlavsová on Sunday, July 23, 2017

 

 

Pokud máte informace, které by mohly vést k odhalení identity důvodně podezřelého, kontaktujte policii, paní Hlavsovou nebo nechte odkaz přímo zde.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Jan Žižka napsal:

    To je správný recept, najdi zloděje bez fotky,protože ji máme… třikrát bravo tomu kdo měl tento bezvadný nápad…