Rakousko zakáže islámské zahalování obličeje. Je to protispolečenský symbol

 

Zákaz islámského zahalování obličeje, veřejně prospěšné práce, kurzy jazyka a evropských hodnot. Do plánovaného integračního zákona byla odsouhlasena zásadní položka – zákaz zahalování obličeje. Vládní koalice rakouské lidové strany (ÖVP) a socialistů (SPÖ) se shodla na finální podobě integračního zákona, který už loni předložil mladý ministr zahraničí a pro integraci Sebastian Kurz. To vše má zabránit dalšímu rozšiřování paralelních společností a přimět žadatele o azyl k integraci.

Součástí zákona je zákaz zahalování obličeje nikábem nebo burkou. Podle Kurze nejde o náboženský, ale „protispolečenský“ symbol. Přibyde zákaz rozdávání koránu na ulicích, protože to bylo zneužíváno salafisty k verbování nových džihádistů. Nadějní žadatelé o azyl budou muset během jednoho roku absolvovat kurzy jazyka a západních hodnot a povinně pracovat na veřejně prospěšných pracech. Kdo tak neučiní, přijde o část sociálních dávek.

Reakce obyvatel Německa pod článkem v Die Welt jsou malou ukázkou toho, jak vypadá německé veřejné mínění  bez cenzury a mediální manipulace:

„Rakousko má efektivní vládu. Německo má selhání státu.“
„Bravo, Rakousko!“
„Naprosto správné rozhodnutí. Bylo by bylo hezké, kdybychom něco takového měli i v Německu.“
 „Děkujeme, Rakousko, naše vláda nemá bohužel žádnou páteř a dováží ve velkém středověké ideje a způsoby myšlení.“
„Všechny levicové strany budou proti. A vzhledem k tomu, že v Německu žije asi 4 miliony muslimů, z nichž velká část bude proti, můžeme si být jisti již nyní, že u nás něco takového nikdy nepřijde.“

 

https://www.welt.de/politik/ausland/article163217537/Oesterreichische-Regierung-beschliesst-Burka-Verbot.html?wtrid=socialmedia.socialflow….socialflow_twitter

Žádné jídlo zdarma, žádné ubytování, deportace: Rakousko zpřísňuje imigrační zákony

 

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1880225-viden-zvazuje-zakaz-zahalovani-azylantum-chce-naridit-prospesne-prace

 

Mohlo by se vám líbit...